Het ontwerp is gemaakt door gw/bma, Martin Busker. Bij de nieuwe indeling van het perceel is gekozen om de ge hele begane grond voor één of twee winkels in te richten en de ruimten er boven zo op te delen dat er vier woningen ont stonden. In de kelder met zijn originele kruisgewelven zijn de bergingen van de woningen en winkels gemaakt en een op slagruimte voor de stichting Koinonia, welke in Doelstraat 52 is gevestigd. Op de begane grond zijn twee winkels gesitueerd met een ge meenschappelijke ingang aan de Grote Houtstraat. Hiervoor is de bestaande toegangsdeur weer gangbaar gemaakt. De be staande hal daarachter is opgeschoond en in tweeën gedeeld om zo de toegang van de woningen aan het Hof en de win kels aan de Grote Houtstraat gescheiden te houden. In de hal van de winkels zijn twee nieuwe doorgangen gemaakt en voorzien van een strak kozijn met moderne dubbele deuren, welke toegang tot de winkels geven. Winkel één aan de Grote Houtstraatzijde bestaat uit één grote ruimte (in de voormalige zaal) met een toilet en keukenblok je, welke om en onder het nieuwe trappehuis van de poort is gesitueerd. Winkel twee is verdeeld over twee ruimtes, één met uitzicht op de Grote Houtstraat en doorlopend via een stukje Doel- straat/Gierstraat naar de winkelruimte op het hof. Deze win kel kreeg in de uitbouw aan de hoek Doelstraat twee toiletten en een keukenblok. De vleugel aan de Grote Houtstraat werd verticaal in tweeën opgedeeld, hierin zijn twee vierkamer-woningen gebouwd, 142D en e, met de volgende indeling: op de eerste verdieping de woonkamers (afmetingen 5,70 x 6,85 m en 6,30 x 6,85 m) en uitzicht hebbende op het winkelgebeuren in de Grote Houtstraat en aan de andere kant op het rustige Proveniers hof. Tevens hebben beide woningen op deze verdieping een keuken, een toilet en een hal met een eigen opgang naar de zolderverdieping waar de bad- en slaapkamers zijn. Gezien het feit dat deze zolderverdieping maar één enkele dakkapel per dakvlak had en het toch wel prettig is om in de slaapka mers lucht en licht te krijgen, zijn er dakkapellen overeen komstig de bestaande dakkapel bijgemaakt en zijn dakven sters aangebracht. De kapconstmctie bestaat uit drie gestapelde eikehouten juk ken zonder vlieringhout, hierdoor is er tevens een complete vloerconstructie boven op het eerste juk gemaakt om zodoen de de slaapkamers tussen de spanten in een hoogte te kunnen geven van 2,40 m in plaats van de bestaande hoogte tot de nokgording van i 6 m. De onderkanten van de (dek-)hane- 203

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 203