deze functie heeft hij zestien jaar vervuld. Daarnaast en daar na schreef hij voor het 'Maandblad voor Beeldende Kunsten', in 'Panorama', 'Libelle', het N.V.V.-blad 'De Stem van de Arbeid', het 'Haarlems Dagblad', 'Hervormd Nederland', 'De Kroniek van het Rembrandthuis', 'Spieghel Historiael', 'Grafia' - om de belangrijkste te noemen. Ook verschenen publikaties van hem in Belgische, Franse en Duitse weekbla den. Verder was hij jarenlang werkzaam in de Haarlemse kunst handels van Leffelaar en Heerkens Thijssen, waar hij vele tentoonstellingen inrichtte. Bijdragen in Kerstboeken, specia le uitgaven en bijzondere catalogi (bijvoorbeeld bij het werk van Herman Kruyder en H.F. Boot vullen bovenstaande op somming niet uitputtend! aan. In de loop van de jaren werkte hij mee aan diverse initiatie ven, zoals in 1927 bij de oprichting van de Haarlemse Filmli ga, in 1939 als secretaris van het Van Deyssel-Comité; de zelfde functie bekleedde hij in het Hildebrand-Comité van 1950 tot de opheffing in 1963 en daar was hij een drijvende kracht. In 1962 verhuisde hij naar Den Haag wegens zijn huwelijk met drs. S.M. Groenewegen, conservatrice aan het Gemeen telijk Museum aldaar. In 1992 kwam er een einde aan dit lang en werkzaam bestaan. Het Haarlemse kunstleven heeft tien tallen jaren mogen profiteren van zijn belangstelling en ener gie; talrijke kunstenaars uit Haarlem en omgeving hebben veel aan hem te danken gehad. Maar zijn betekenis is zeer veel groter dan van plaatselijk belang. Mia (Mieke) van der Wall Duyvendak 16 september 1922- 24 januari 1992 Een Haarlemse? Geboren in Nijmegen, in haar jeugd ook wo nend in Bussum, Hamburg, Belgrado, Franeker en Eindho ven, later burgemeester van Geldermalsen en voorzitter van het bestuur van 'het Dorp' te Arnhem. Toch wel. Haar middelbare schooltijd bracht Mieke Duyven dak door in Haarlem, op de Meisjes H.B.S. aan de Tempe liersstraat. Veel vrije tijd ging naar de padvinderij. Zij volgde een opleiding voor lerares koken toen zij in het begin van 1943 de jonge advocaat mr. Sake C. van der Wall ontmoette. In november 1943 trouwden zij. Sake van der Wall, geboren in 1917, was op achtjarige leeftijd getroffen door polio. Zijn invaliditeit en zijn zwakke gezondheid waren echter geen hinderpaal voor een actief leven in de advocatuur, het verzet (illegale pers, hulp aan onderduikers) en de politiek. HANS VOGELESANG 243

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 243