In haar nieuwjaarsrede in de gemeenteraad deelt de voorzit ter, burgemeester schmitz, mee, dat het college van b w een notitie zal uitbrengen over de betekenis van Haarlem als centrumstad. 9 Het Architectuur Bouwhistorisch Centmm (abc) aan het Groot Heiligland begroet zijn 50.000ste bezoeker: caro pauw uit Haarlem. 10 Prof. dr. j.g. dijkman (71) te Bloemendaal overleden, emeri tus hoogleraar tu Delft, eertijds kerkbestuurder in de St. Jo- sephparochie te Haarlem. piet van der zwet onthult aan de Spaarnwouderstraat een door de Amsterdamse kunstenaar teeuwissen gemaakt beeldje, dat een boerderij voorstelt. Herinnering aan de laatste boerderij in de Haarlemse binnenstad (Burgwalbuurt), waar van der zwet boerde aan de Leliestraat. a. hoogeveen (Zandvoort) ridder Oranje-Nassau bij af scheid van de directie volkshuisvesting in Noord-Holland. 13 In de Leidsebuurt onderzoekt een werkgroep de mogelijkhe den om maatregelen te nemen tegen de overlast vanwege het parkeren vanuit de binnenstad (zie 24-2). 15 rina de rooij-jordan (50), oud-raadslid van Haarlem voor de PvdA, overleden. De Haarlemse ombudsman a. lagerwey, wiens functie door de gemeenteraad is wegbezuinigd, werkt de laatste dossiers thuis af. Het gemeentelijk alternatief voor zijn werkzaamhe den is een klachtencommmissie met vertegenwoordiging uit alle gemeentelijke sectoren. 16 Vanwege de wijkraad Welgelegen wordt de raadscommissie ruimtelijke ordening een petitie aangeboden tot herstel van het Frederikspark na de sloop van het Sportfondsenbad (zie 14-2). 17 Mevrouw j.e. van sluisdam 40 jaar bij vnu. Burgemeester VAN DEN BOSCH (Heemstede) speldt haar de zilveren medaille Oranje-Nassau op. 18 In het Architectuur Bouwhistorisch Centrum presenteren stadsarchitect thijs asselbergs en wethouder paul marsel- je hun eerste discussienotitie over de kwaliteit van de archi tectuur in Haarlem. 19 Bisschop bomers installeert pastoor h.j. van ogtrop tijdens de hoogmis als plebaan van de kathedrale basiliek van Sint Bavo. Hij volgt mgr. jan van der zalm op. rob oosterveer uit de Amsterdamstraat behaalt het Neder lands kampioenschap bloemschikken (zie 1-7). 20 Om verdere agressie op de voetbalvelden in de Kennemer re gio af te remmen besluit de Haarlemse voetbalbond (afdeling van de knvb) gedurende twee weekeinden al zijn wedstrijden 251

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 251