E. haverkort (6i), voorzitter van de winkeliersvereniging Schalkwijk, overleden (zie 7-2). JAN wiertsema (58) overleden, regisseur bij het Haarlemse amateurtoneel. De gemeenteraad geeft zijn fiat aan de opzet van de Kees Verweyhal en gaat akkoord met de bouw van een nieuwe Langebrug over het Spaarne. Tijdens het overleg van de fractievoorzitters in de Haarlemse gemeenteraad spreken dezen af ook in de toekomst niet in de bat te treden met de Centrum-democraat w. elsthout. Wethouder roseboom geeft het startsein voor het project 'Ouderen Haarlem Noord', dat een Oldsmobiel van de nzh gebruikt als spreekuurbus. De gemeenteraad beraadslaagt informeel over de centrum functie van Haarlem in de regio, waarvoor tot basis dient de ambtelijke nota 'Haarlem centrumstad?'. Dr. j.a. VAN kemenade (54), burgemeester van Eindhoven, benoemd tot commissaris der koningin in Noord-Holland. Hij volgt drs. R. de wit op, die met pensioen gaat. Vanwege het bureau Veiligheid wordt de criminaliteit in Parkwijk aangepakt. Het project is opgezet onder de werktitel 'Buurtbeheer tegen criminaliteit'. Bewoners van de Leidsebuurt delen gele kaarten uit aan auto mobilisten die hun auto parkeren in deze wijk om de dure parkeergelden in de binnenstad te ontlopen. De Zocherschool voor lager tuinbouwonderwijs (Elswout/ Overveen) is als een onderafdeling ondergebracht in de Scho lengemeenschap Haarlem aan de Verspronckweg. De nougat- en dessertwarenfabriek van de Gebroeders stuvé aan de Beijnesweg (Waarderpolder) gaat ten onder in een fel le brand. De schade bedraagt miljoenen guldens. Een 56-jarige Duitser komt bij het oversteken van het Sta tionsplein onder een bus terecht en komt om het leven. De Amsterdamse Poort staat in de steigers wegens noodzake lijk onderhoud. In de renaissancezaal van het Frans Halsmuseum neemt leo- nie BROERSEn, voormalig raadslid van het cda en oud-wet houder, afscheid tijdens een informele ontvangst. Het college van b w gaat akkoord met de aanleg van een fonteinbekken bij het monument De Zonnevechter van Ar thur sproncken op de Grote Markt. Een 15-jarige jongen te Haarlem wordt ontvoerd en enkele dagen later door een arrestatieteam van de Rotterdamse poli tie bevrijd. Er worden drie personen aangehouden. w.m.e. DE KLERK (84) overleden, oud-directrice van het be jaardencentrum Schoterburcht. 255

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 255