3i Blijkens een advies van de Kommissie Herstrukturering De kenaat Haarlem zal de kerk van St. Joannes de Doper (Am sterdamstraat) in 1997 gesloten worden, en zal de parochie worden samengevoegd met die van de H. Pastoor van Ars in Parkwijk. De Haarlemmer kees van prooijen ontvangt uit handen van burgemeest schmitz de draaginsigne voor gewonden wegens de ernstige verwondingen die hij opliep als militair tijdens de Nederlandse acties van 1947 in Indonesië. veerie de vlas wordt als eerste leerlinge ingeschreven aan de Haarlemse Koorschool. Om aan het wettelijk voorgeschre ven aantal leerlingen te voldoen, ziet het instituut zich ver plicht ook meisjes op de basisschool op te nemen. b w besluiten op Koninginnedag alleen voor kinderen een vrijmarkt toe te staan. April 1 Ter herinnering aan de moedige geus kees 't hoen, die met zijn manschappen in 1583 (Tachtigjarige Oorlog) op de Hoge Spaamdammerdijk 150 Spaanse ruiters weerstond, wordt ter plekke een es geplant (voorzien van rood-wit-blauwe ringen) ter vervanging van de oude boom die eeuwenlang deze plek markeerde. Drs. r. de wit neemt afscheid als commissaris der koningin in Noord-Holland. n. van sweeden (87) overleden, bekende fabrikant in de confectie-industrie. 2 Een aantal parttime-brugwachters zet de Melkbrug een paar keer extra open als protest tegen de personele bezuiniging van de gemeente Haarlem. Tijdens een receptie in de Orangerie van Elswout te Over- veen overhandigt burgemeester kamphuis de versierselen van ridder Oranje-Nassau aan de heer c. jansen bij zijn af scheid (vut) van de ABN/Amro-bank aan de Zijlstraat te Haar lem. 3 Voorzitter harry westerhuis 25 jaar verbonden aan de speeltuinvereniging Kindervreugd, Godfried van Bouillon straat, viert tevens zijn zilveren huwelijksfeest. Als Oom harry en Tante leny staat het echtpaar goed bekend bij de jeugd in de buurt. Met een driedaags schooltoneel sluit het r.k. lyceum Sancta Maria de viering van zijn 60-jarig jubileum officieel af. 4 Het Haarlemse Rosenstock-Huessy-Huis bestaat 20 jaar. 5 Een Turkse slagerij op de hoek van de Kennemerstraat en de Holsteynstraat wordt zwaar beschadigd bij een bomexplosie. 6 Ook Haarlem en de regio ondervinden overlast van de trein staking die in heel het land woedt. 258

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 258