gin) ontvangt uit handen van dr. a. van holten (uitgeverij Wolters-Noordhoff) het eerste exemplaar van de historische provincie-atlas, waarin een verzameling topografische kaar ten. g.a. bakker bij zijn afscheid als directeur van het gewestelijk arbeidsbureau Haarlem benoemd tot officier Oranje-Nassau. Elisabeth (bep) lambert (82) overleden, onder meer oud onderwijzeres in Heemstede, Vijfhuizen en Haarlem, en oud lid van de toenmalige r.k. amateurtoneelvereniging Ludamus. De Bevrijdingspop, het festival in de Haarlemmerhout, trekt uit heel het land 75.000 bezoekers. Ziekenhuispersoneel in stad en streek legt enkele uren het werk neer om de eisen tot loonsverhoging te ondersteunen. Wethouder peter schouten stelt op het Verwulft een infor matiebord in werking, dat nauwkeurig de aankomsttijden van de bus zou moeten aangeven. De Bejaardenbiljartvereniging viert haar 25-jarig bestaan. De Haarlemse Stichting International Community Rehability Support (icrs) laat een container hulpgoederen, ingezameld in Haarlem en omgeving, verschepen naar een kinder- en vrouwenziekenhuis in Rabat (Marokko). Het kerkje De Stompe Toren (Cultureel Centrum) te Spaarn- woude na restauratie weer in gebruik. rch kampioen hoofdklasse a (voetbal). liesbeth saijers (76), beeldhouwster, overleden. Oud-wethouder paul marselje neemt in de Gravenzaal af scheid. Het dichterscollectief Stichting Groep '82 (tien jaar) houdt zijn lustrumviering op het thema van de boekenweek. Het prachtige Rijk van Insulinde. Ook Haarlemse leraren doen mee aan de landelijke demon stratie in Den Haag ter verbetering van hun salarissen. In kort geding bepaalt de Haarlemse rechtbankpresident dat de Haarlemse arts michel karsten zijn opmerkingen over dopinggebruik door topschaatsers moet rectificeren (zie 25- 3)- co boelhouwer wordt bij zijn afscheid als voorzitter van het biljartdistrict Kennemerland door het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond onderscheiden met de zilveren waarderingsspeld en door het district met de gouden districtsspeld en de benoeming tot erelid. Hij wordt opge volgd door evert stegeman. In het Schoter Rechthuis aan de Vergierdeweg opent wethou der g. roseboom een nieuw dienstencentrum voor ouderen. Haarlem krijgt drie nieuwe buurtmarkten: Parkwijk, Rozen- prieel en Meerwijk.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 261