de landelijke onderwijsactie tegen het beleid van minister ritzen en zijn staatsecretaris wallage, toon van den heuvel zestig jaar achter de tap van zijn café aan het Spaarne: zilveren ere-medaille uitgereikt door wet houder GIESKE. Commissaris der Koningin j. van kemenade neemt in de bi bliotheek van Heemstede het eerste Noordhollandse biblio theekpaspoort in ontvangst. Ds. c.p. hoekema (83) in Heereveen overleden, emeritus-le raar van de Verenigde Doopsgezinde Gemeente te Haarlem. 25 De catalogus van het Spaamestad Fotoarchief, geschreven door leo divendal, bekroond en geselecteerd voor de ten toonstelling 'De Best Verzorgde Boeken van 1991'. 26 EMMY VAN VRiJBERGHE de coning (44) overleden, directeur van het gemeentelijk cultureel centrum te Zandvoort. Ter ere van de 85-jarige Haarlemse kunstschilder otto de kat wordt in het Frans Halsmuseum een tentoonstelling van zijn werken gehouden. De toneelgroep Godfried Bomans viert haar zilveren jubi leum met een receptie in het De Goede Herder Centrum in Schalkwijk. ANTOiNE bodard, kunsthistoricus uit Amsterdam, en eduard moltzer uit Breezand worden in de kathedrale basi liek tot priester gewijd. 28 In de Gravenzaal van het stadhuis krijgt burgemeester schmitz het eerste exemplaar van de cd 'Hedwig's Portrait van de componist jurriaan andriessen (overleden 1991) uit handen van diens dochtertje isabelle. 29 Een 17-jarige jongen, zonder rijbewijs, veroorzaakt in een ge stolen auto, achtervolgd door de politie, een ernstig ongeval op de Kruisstraat, waarbij een voetganger zwaar gewond wordt en in het ziekenhuis overlijdt. Ten gevolge van een door de staatsecretaris voor de volksge zondheid afgekondigde bouwstop voor grote ziekenhuizen gaat de bouw van een nieuw ziekenhuis, Het Kennemergast- huis, waarin opgenomen het St. Elisabeth's of Grote Gast huis, Sint Joannes de Deo en het Velser Zeewegziekenhuis in IJmuiden, vooralsnog niet door. Haarlem heeft een sluitende ontwerp-begroting voor 1993, zij het dat de woonlasten voor de burgers zwaarder worden en de ambtenaren geen salarisverhoging kunnen krijgen. De Mixed Hockeyclub Saxenburg viert haar 80-jarig bestaan, j.c. koene, hoofdconciërge van het Spaame Lyceum, viert zijn 40-jarig ambtsjubileum. hugo van waarde neemt afscheid als coördinator voor het Anton Pieckhofje. 275 Oktober

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 275