De Spaarneschool in Spaarndam in gebruik genomen. 27 Tussen Kenaupark en Staten Bolwerk is een tunneltje aange legd. vernoemd naar de overleden franklin hoevens, pio nier van de Eerste Nederlandse Fietsersbond in Haarlem. Dr. m. ph. Meijer (89) overleden, oud-leraar Frans en vice- president van de Alliance Franfaise Kennemerland. 28 Na het gereedkomen van de restauratie en renovatie van het complex Tuinwijk-Zuid - architect J. van loghem - over handigt wethouder lia kroskinski de laatste sleutel aan me vrouw a. schrama-van pool in de Zonnelaan. Blijkens een mededeling van de Raad van Bestuur zal 1992 Hoogovens een dramatisch verlies opleveren. 29 De informatiemarkt voor senioren, in het gemeentelijk Con certgebouw, trekt grote belangstelling. 30 Een telle binnenbrand richt grote schade aan in het zusterhuis van de Janskliniek. November 1 In een open brief protesteren twaa]f organisaties tegen de dreigende sloop van de neogothische H. Hart-kerk in het Kle verpark. Op initiatief van de journalist jaap sluis starten vier Haar lemmers onder het motto 'Doe effe normaal' een actie tegen het racisme rond de sportvelden. Ook de supportersvereni ging van de hfc Haarlem neemt een dergelijk initiatief. 2 frans Jacobs (72) overleden, oud-leraar Lyceum Sancta Ma ria. Voor 1993 moet het Kennemer Gasthuis voor 7 miljoen gul den bezuinigen, hetgeen voor ongeveer de helft op de loon kosten verhaald zal moeten worden. Tijdens de Lekkerste Nacht van Haarlem' krijgt het steak house van wilma albert de Horeca Promotieprijs 1992 uitgereikt. Ter gelegenheid van het 450-jarig bestaan van de uitspanning Kraantje Lek te Overveen verschijnt het boekje 'Een jubi leum met een korreltje zand (auteur anne storm), waarvan het eerste exemplaar wordt overhandigd aan mevrouw zuur- hout, geboekt als de trouwste klant. De St. Josephkerk aan de Jansstraat (anno 1843) in het licht der schijnwerpers gezet. 3 In hun nota Erfenis voor de toekomst' laten burgemeester en wethouders van Haarlem weten, dat naar hun mening de hoofdvestiging van het Kennemer Gasthuis gesitueerd moet worden op het terrein van het huidige Elisabeth Gasthuis in Schalkwijk. Uit de nota blijkt bovendien, dat Haarlem nog ruimte heeft voor 2000 woningen. HENK hilterman, fotograaf en glazenier, benoemd tot Rid- 278

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 278