brekkig, dat de aannemer Stapelkamp een rekening voor bijwerk indiende van 12.000,-. De Brusselse komiek Bouillon exploiteerde kennelijk een at tractie waarin men voor 121/2 cent kennis kon maken met wat Brussel aan inschikkelijke schoonen herbergt. Kennelijk heb ben vele bezoekers zich slap gelachen met de vieze aardighe den waarmee deze Bouillon de Nijverheids-tentoonstelling belachelijk maakte. En de opsomming van misstanden wordt besloten met de constatering dat er vele buitenlandse produk- ten toegelaten waren op deze 'nationale' tentoonstelling. On rechtvaardig vindt Asmodée dat men uitgesloten werd van bekroning als men zijn inzending niet wilde verkopen. Op 30 oktober kan Asmodée triomfantelijk melden, dat de raad van Haarlem en de grote bladen met verbazing constate ren dat de feestcommissie een tekort heeft van twintigduizend gulden. Ze heeft twee keer zoveel uitgegeven als ze in kas had. De verbittering in Haarlem is groot. Asmodée citeert een advertentie die in bijna alle bladen geplaatst werd: Haarlem, 26 October 1861 StadgenoOTEN'. De vreemde, van andere plaatsen overge waaide Burgemeesters, alsof hier geene geschikte mannen waren, bekomen ons slecht. De éérste, na tot gemeenteraads lid benoemd te zijn, nam zijn afscheid met een langdradigen, opgeblazen, verwarden en beleedigenden zendbrief, door de Arnhemsche Courant van 20 Augustus 1859, naar verdienste als 'eene burgemeesterlijke strafpreek' tentoongesteld. - De tegenwoordige, voor twee jaren hier nog onbekend, thans lid der staten van N. Holland en van den Gemeenteraad, be dreigt ons als Voorzitter der feestcommissie, met eene extra- uitgave van 12,000 boven de vroeger toegestane f8000 (Al- gem. Handelsblad van heden), zonder nog f 12,000 mede te rekenen, door een aannemer geregteljk van de stedelijke kas gevorderd. Wordt dit proces verloren, dan zal de laatste feestpret ver boven de DERTIG DUIZEND GULDEN kosten ver oorzaakt hebben. Zullen alle raadsleden flaauwhartig toegeven aan zulke over dreven, willekeurige eischen, die thans aan de Gemeente ge daan worden? Stadgenooten! Oordeelt zeiven, of wij onafhankelijke mannen van énergie, talent en eerlijke bedoelingen in onze Besturen noodig hebben. Een Belastingschuldige. 89

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 89