aan dien wensch geen gevolg geven om de uitlandigheid van den Prins van Oranje, die goedgunstig beloofd had de plegtigheid door Zijne hooge tegenwoordigheid op te luisteren, en als Eere- Voorzitter der Commissie te leiden. - Na terugkeer behaagde het Zijner Koninklijke Hoogheid den dag der uitreiking te bepalen op 14 November. Aan die bepaling heeft de Commissie zich met goedvinden des Prinsen gehouden, ofschoon zij, door de opgeko men ziekte, het bijzonder voorregt missen moest der tegenwoor digheid van Z.K.H.; - zij meende geen uitstel der plegtigheid te mogen voordragen, omdat het onzeker was, of het den Prins dan toch wel geraden zou wezen die bij te wonen. De bekroonden kregen evenwel een bewijs van Vorstelijke goedkeuring, dewijl de Prins van Oranje wel al de diploma's had willen onderteke- 4. Het Tentoonstelling-Nieuws meldde dat de optocht, het tournooi en de olympische spelen van Wollschlager op Spaarn-Hove ver vangen werden door een illuminatie: Volgens daaromtrent inge wonnen berigten, is de Feestcommissie door den heer Wollschla ger teleurgesteld, en dien ten gevolge niet bij magte, uitvoering te geven aan een voornemen, waartoe haar vroeger door die heer zijne medewerking was toegezegd. In het vervolg wordt en kele malen gerept van woordbreuk. 5. Stadsarchitect J.E. van den Arend ontwierp de tentoonstellings ruimte die een oppervlakte van 4200 vierkante ellen besloeg en bestond uit zalen van het stadhuis, van provinciale staten, de plantentuin, het Prinsenhof en de Pandplaats, twee stadsscholen en het gymnasium. 6. Mozes Salvador stond op voet van oorlog met alle Haarlemse notabelen. In 1855 werd Salvador na langdurige en geruchtma kende processen wegens laster ten opzichte van de Haarlemse gemeentesecretaris veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, 25,- boete en vijf jaar ontzetting uit kiesbevoegdheid en het recht om openbare bedieningen te bekleden. Toen dat in 1861 weer mogelijk was, werd hij prompt weer in de raad gekozen. 91

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 91