Duvenvoordestraat en Zoals al gezegd, werden deze straten, evenals de omgeving Pieter Kiesstraat, ervan in de driehoek tussen Zijlweg, Duvenvoordestraat en woonhuizen Kinderhuissingel, in de jaren tachtig en negentig van de vo rige eeuw gaandeweg bebouwd. Dat gebeurde in kleine bouwstroompjes van minimaal twee huizen maar ook in grotere bouwstromen van 15 huizen, zoals aan de Gaelstraat. Veelal gebeurde dat in opdracht van particuliere opdrachtgevers, die kleine kavels met woonhuizen als be legging lieten bouwen, maar ook in opdracht van kleine en grotere aannemers. De laatste groep is in feite te vergelijken met de projectontwikkelaars zoals we die tegenwoordig kennen. Daarnaast lieten ook veel particuliere opdrachtge vers een huis voor zichzelf bouwen. Enkele voorbeelden uit 1894 worden hier nader belicht. De aanvraag dateert van 12 april 1894.37) De bekende Haar lemse architecten A. en J.A.G. van der Steur vroegen de bouwvergunning aan namens mej. A. Visscher en mej. L. van Limbeek. Het betrof de bouw van drie woonhuizen. De bouwvergunning werd op 24 april verleend. De aanleg van de riolering bij de bouw van deze woonhuizen, alsook die van Duvenvoordestraat 8-10, ontmoette bezwaar bij de op zichter J.G. Michielse. Hij schreef daarover naar b w. De bedoeling van de architecten was de riolering van de nieuwe woningen buiten de woningen aan te leggen, terwijl de op zichter de aanleg onder de huizen door wenste aangelegd te zien. Daarop reageerden de architecten dat hun opdrachtge vers zich de meerkosten van een dergelijke uitvoering niet wensten te getroosten en bovendien stelden ze de vraag of de gemeente wel bevoegd was een dergelijke eis te stellen. Michielse verontschuldigde zich dat het hem alleen te doen was geweest de architecten op een, volgens hem, betere op lossing te wijzen, meer niet. Er veranderde dus niets en de bouwbeschikking, zoals dat toen heette, werd alsnog afge geven. De middelste woning onderscheidt zich door de uit- gemetselde Vlaamse gevel met veel siermetselwerk, zoals profielstenen. De woningen ter weerszijden hebben elk een sierlijke dakkapel. De hoek aan de zijde van de Zijlweg is afgeschuind. De aanvraag dateert van 10 april 1894.38) Johannes Giebels en Jacob van Servellen, van beroep aannemers, vroegen de bouwvergunning namens G.G. Bouman aan. Het betrof de bouw van twee woonhuizen bestaande uit twee verdiepin- DUVENVOORDESTRAAT 2-4-6 DUVENVOORDESTRAAT 8-IO 126

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 126