Arbeiderswoningen aan de Johannes de Breukstraat nrs. 50-54 (v.r.n.l.). Op de achter grond de Kloppersingelkerk, (foto H. Spijkerman) L.P. Zocher, die nog steeds eigenaar van de gronden was. '7) Zocher kon zich met de indeling van de gronden als bouw terrein niet geheel verenigen en was daarom zo vrij een an der ontwerp in te dienen, dat hem meer gewenst voorkwam. Hij verzocht de gemeenteraad daarom de behandeling van het plan van bebouwing nog even te willen uitstellen. Eind september 1913 tenslotte kwam een verzoekschrift van J. Lauw jr. en negentien andere ondertekenaars bij de ge meenteraad binnen. ,8) Ook zij waren verontrust over de ge volgen voor de verkeerssituatie in de onmiddellijke omge ving bij uitvoering van het bebouwingsplan. Een over brugging van de Kloppersingel in het verlengde van de Jans- weg werd door deze twintig adressanten ten zeerste toege juicht. Maar zij meenden dat het dagelijks dreigende gevaar voor ongelukken op de zo drukke Schoterweg daarmee niet werd opgelost. Het drukke verkeer ontstond immers niet vanuit de richting Haarlem, doch vanuit de richting Sant poort. Daarom verzochten zij de gemeenteraad maatregelen te nemen om zo spoedig mogelijk een tweede overbrugging te creëren. Die zou rechtstreeks vanuit de Kruisweg in de Kennemerstraat gemaakt kunnen worden, zodat het verkeer uit de richting Santpoort zich op de hoek Kennemerstraat - Schoterweg kon splitsen. Of er konden twee richtingen wor den aangegeven, naar Haarlem door de Kennemerstraat, en van Haarlem langs de Schoterweg, zodat het gevaar voor ongelukken geminimaliseerd werd. Tientallen omwonenden uitten middels een handtekeningenactie hun instemming met dit verzoek tot een een verbinding van de Kennemer straat met de Kruisweg. I9) De kritiek leidde er toe dat B w het uitbreidingsplan terug namen om tot nader intern beraad over te gaan. Op 23 ja nuari 1914 lichtte Dumont zijn bedoelingen bij het maken 160

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 160