spaarne 21 (beeldbepalend pand, kapherstel) Het huis is een klein pand dat als het ware tussen twee gro tere rijksmonumenten ingeklemd staat. Nadat in 1986 de voorgevel was gerestaureerd zijn in 1994 de kap en de ach tergevel hersteld. spaarnwouderstraat 36 (rijksmonument, casco wo ningverbetering) teylershofjesstraat (beeldbepalend pand, casco wo ningverbetering) Het uit circa 1895 daterende complex beneden- en boven woningen (aanvankelijk behorende tot de Teylerstichting) is, in samenwerkingsverband van de bewoners en met het bouwburo binnenstad, hersteld. Echter niet alle woningen konden gerestaureerd worden. Deelname van iedereen bleek niet mogelijk. Het cascoherstel heeft, samen met de woning verbetering, bijzondere aandacht gekregen. De gevels zijn opnieuw gevoegd en met lijnolie behandeld. Daardoor komt het zeer fraai uitgevoerde metselwerk bijzonder tot z'n recht. De lateien boven de dubbele entreedeuren zijn met kunstmortel hersteld. Al het houtwerk is voorzien van de oorspronkelijke kleuren. wagenweg 46 (rijksmonument, kap en gevelherstel) Het huis Overveld vormde jarenlang een buitenplaats, het geen nog duidelijk te zien is aan de statige vormgeving. Het casco is in fasen gerestaureerd. Dit jaar werden de achter gevel, de goten en de kapconstructie hersteld. wilhelminastraat 57 (beeldbepalend pand, kapherstel) Het kantoorpand maakt deel uit van de imposante, monu mentale gevelwand. De kap is geheel opnieuw voorzien van een zinken roeven dak. 219

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 219