een onderbreking in de jaren vijftig toen hij korte tijd voor Lissone Lindeman in Amsterdam werkte en lid werd van de Grote Club. Hij heeft toen voor Trou moeten bedanken, want het lidmaatschap van twee sociëteiten convenieerde mij niet). Hij was ook broeder van het Jacobsgilde, Voorzit ter van de Haarlemse Lawn Tennis Club, voorzitter van de Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek en penningmees ter van de Stichting Restauratiefonds Grote of St. Bavokerk. In januari 1993 heeft de Vereniging Haerlem hem op zijn 85-ste verjaardag de zilveren legpenning overhandigd, als dank voor zijn baanbrekende onderzoek naar de middel eeuwse geschiedenis van de stad. Hoewel hij zelf een eenvoudig man was en weinig eisen stelde was hij nog van de generatie en uit het milieu waarin afkomst een belangrijke rol speelde. De Dolleman-stam reeks was voor hem belangrijk en toen hij in 1945 in aan merking wilde komen voor een leegstaand huis in Heem stede vond hij het merkwaardig dat zijn naam alleen niet voldoende was om de betreffende ambtenaar te bewegen dit aan hem toe te wijzen. Ook de nauwe verwantschap met de families Prins en Six was voor hem belangrijk, hoewel hij met het moedwillig deftige van de jonkheren Prins de spot kon drijven. Intens kon hij genieten van gesprekken over de Haarlemse middeleeuwse families. Grote delen van zijn schema's kende hij uit het hoofd, zodat je de indruk had met een vijf- tiende-eeuwse Haarlemmer te praten, die de besproken per sonen uit dagelijkse omgang kende of gekend had. Deze ge sprekken behoren thans tot het verleden, maar een jaar voor zijn dood heeft hij zijn Haarlemse aantekeningen - en die van zijn voorganger Van Beresteyn - overgedragen aan on dergetekende, met de bedoeling dat ze ook voor andere on derzoekers toegankelijk zouden blijven. Mr. Antonie Met het plotselinge overlijden op 74-jarige leeftijd van mr. Josephus Fibbe A.J. Fibbe (Ton) verloor de stad een Haarlemmer in hart en 1 april 1920-7 juli 1994 nieren. Hij was er trots op de zevende generatie Fibbe in deze plaats te zijn. Hij kende elk steegje, elk gebouw. Hij was een wan delende plattegrond van zijn geboortestad. Er kon geen boek over Haarlem verschijnen of hij schafte het onmiddellijk aan en ook menig antiquarisch geschrift over zijn woonplaats kwam in zijn bibliotheek terecht. 246 A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 246