Woonbootbewoners protesteren tegen de Spaarneplannen van de gemeente, i.e. wethouder gieske, die overigens ver zekert, dat de plannen niet meer zijn dan 'een roze wolk'. 29 Drs. NIC. van wersch (69) overleden, oud-secretaris/pen ningmeester rk Land- en Tuinbouwbond (ltb) en oud-voor- zitter van de Haarlemse rk Vereniging voor het Gezin. 31 De honkbalvereniging Haarlem Nicols 1963-1994) wegens financiële problemen opgeheven: twaalf Nederlandse titels, vier Europacups. Het Boerhaavebad in Schalkwijk noteert zijn 500.000-ste bezoeker. 1 Huisarts p. groeneveld neemt na 32 jaar praktijk afscheid in Haarlem. Het Christelijk Athenaeum Adriaen Pauw in Heemstede en het Willem de Zwijger College te Hoofddorp besluiten tot een fusie per 1 augustus. Adriaen Pauw zal te zijner tijd af gestoten worden. 3 A. koster (77) overleden, (oud)-organist in de Elisabeth en Barbarakerk te Haarlem en de St. Jozefkerk te Bennebroek. 6 Bij het afscheid van veertien Haarlemse raadsleden worden drie van hen Ridder Oranje-Nassau: ben van niekerk, bert bruijn en wiebe koster. 7 Ten gevolge van inbraak met brandstichting loopt de dr. J. Waterinkschool aan de Florence Nightingalestraat zware schade op. 8 De Haarlemse zwervers en daklozen krijgen vanuit Rotter dam slaapdozen ter beschikking. 9 De Indische Vereniging Insulinde viert haar zilveren jubi leum. In de vroegere Meisjes-HBS op de hoek Tempeliersstraat- Koninginneweg opent burgemeester schmitz een bureau voor het politieteam Zuidwest. Bij een felle uitslaande brand in een kraakpand aan het Zui- der Buiten Spaarne, waarin 18 Engelsen bivakkeren, raken twee bewoners gewond. Ruim duizend basisscholieren uit het bisdom Haarlem, die in het voorjaar het vormselsacrament zullen ontvangen, ko men bijeen in de Haarlemse Bavo-kathedraal. In het oude kerkje De Stompe Toren te Spaarnwoude nu ook dependance van het gemeentehuis in Halfweg wordt het eerste burgerlijk huwelijk gesloten. 10 Vanuit de vervoersregio Haarlem/IJmond wordt het ont werp Regionaal Verkeers- en Vervoersplan (rvvp) gepre senteerd ter beperking van het autoverkeer en ter bevorde ring van het openbaar vervoer. 265

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 265