1 Aan het Kennemerplein is de Woningwinkel gevestigd in het kader van het nieuwe woonruimte-verdelingssysteem. In het abc wordt de Dag van de Architectuur gevierd met de uitreiking van de Antitheseprijs door de winnaar-1993 - WIM DE WAGT - aan marlies van diest. De Kring Kenne- merland van de Bond van Nederlandse Architecten maakt de winnaars bekend van de Spaarneprijsvraag: Haarlems Bureau onx (henk pouw, enile witlox en marjo van keulen) eerste prijs, de tweede prijs aan max van aerschot. Uit de Haarlemse Jaarstatistiek 1993 blijkt, dat de gemeen teschuld van 1988 tot 1993 is opgelopen van 1,2 tot 1,8 mil jard gulden. 2 jan kneppers (64), architect, overleden. Op de Koningin Wilhelminalaan wordt een bejaard echtpaar (86 en 84) op klaarlichte dag overvallen. 3 Het multicultureel festival in de Haarlemmerhout trekt dui zenden belangstellenden. 4 De Haarlemse rechtbank verklaart een Haarlemse huisarts zonder strafoplegging schuldig, omdat hij te snel en te ge makkelijk euthanasie zou hebben toegepast. 5 Voor de veertigste keer wordt in Haarlem het Internationaal Orgelimprovisatieconcours gehouden, dat door tomasz nowak uit Polen wordt gewonnen. piet de smit (74) overleden, eerste geneesheer-directeur van het Verpleeghuis Boerhaave. 7 Mr. a.j. fibbe (74) overleden, advocaat en procureur te Haarlem. 8 GIJS beths neemt afscheid als concertmeester van het N.Ph. Orkest en wordt geëerd met de legpenning van de gemeente Haarlem. 9 In Parkwijk wordt de binnentuin aan de Staalstraat in ge bruik genomen, in Meerwijk opent wethouder gieske de Poelbroektuin. Voor de tiende keer wordt Bloemendaal-Jazz uitbundig ge vierd. 11 De zwemvierdaagse, georganiseerd door De Houtvaart, ge niet grote belangstelling. 12 J.c. allard viert zijn 65-jarig lidmaatschap van de Grafi sche Bond cnv. De toren van de Groenmarktkerk (Antonius van Padua) is in z'n oude glorie (150 jaar) hersteld. 13 De tropische hitte doet zich in Haarlem gelden. Veel zwem bad- en strandbezoek, stralende terrassen, maar ook vast geraakte bruggen en ander ongerief met af en toe donder en bliksem. 271

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 271