21 frans baars (73) overleden, voorheen eigenaar/exploitant van Hotel Die Raeckse. 24 De Haarlemse kegelclub De Volharding begint aan het loo ste seizoen. R. JOCKiN (67), oogarts, overleden. 25 Een felle uitslaande brand verwoest het vroegere Marine hospitaal in Overveen. Het vuur blijkt aangestoken te zijn. 26 Aan de Laan van Angers wordt na een verbouwing in het vroegere Goede Herdercentrum een uitvaartcentrum geo pend. 31 De hoofdtribune van het terrein van de hfc Haarlem wordt omgedoopt tot Kick Smit-tribune naar de meest legendari sche Haarlem-speler en linksbinnen van het Nederlands elf tal. september I Uit de regionale inkomenscijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat de Haarlemmers in de regio Zuid-Kennemerland het minst te besteden hebben, namelijk 23.450 per jaar. In Bloemendaal is dit 32.500, Heem stede 29.600, Bennebroek 27.400, Haarlemmerliede 26.300 en Zandvoort 25.950. Hulpbisschop J. lescrauwaet van Haarlem vraagt de paus om redenen van leeftijd en gezondheid ontslag. De wijkraad Binnenstad dient een aanklacht in tegen de ge meente Haarlem wegens overtreding van de monumenten wet: Haarlem heeft geen vergunning aangevraagd voor af braak van het (inmiddels afgebroken) monument, het Enschedé-complex. joop dickmans wordt alsnog onderscheiden nadat hij in 1940 een vijfjarig meisje uit het Spaarne heeft gered. jan van os draagt zijn befaamde drogisterij Van der Pigge aan de Gierstraat over aan zijn zoon menno. a. koks, electricien bij het Spaarne Ziekenhuis Haarlem, ko ninklijk onderscheiden. 2 In de Stadskweektuin presenteert zich de Stichting Haarlem Bloemenstad. 3 De hockeyclub Bloemendaal zet de viering in van haar eeuwfeest. 4 Pastoor w. cornel in Parkwijk viert zijn gouden priester feest. Het Velserbeeck Festival trekt 20.000 belangstellenden. 6 Boeren uit Noord-Holland zijn het niet eens met de herzie ning van het provinciaal streekplan en trekken in groten getale met hun tractoren naar het provinciehuis in Haarlem. 7 De Dreefschool viert haar 75-jarig bestaan. 8 In het Haarlemse Architectuurcentrum abc wordt een sym- 274

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 274