6 Het uitgeversbedrijf vnu te Haarlem wint de Henri Sijthoff- prijs voor het beste jaarverslag. Hilda van den bosch (91te Overveen overleden, pianiste. 7 De Vrijwilligersprijs 1994 wordt uitgereikt aan het Archeo logisch Museum Haarlem. 8 In Buurtcentrum Frans Hals wordt onder meer door wethou der van viegen een steunpunt Geestelijke Gezondheids zorg (vanwege de Cliëntenbond) geopend. 9 Jeugd- en jongerenorganisatie van de Doopsgezinde Ge meente houdt in kaarslicht een actie voor Amnesty Interna tional. A. HUIJSMAN (73), oud-directeur Drukkerij Joh. Enschedé, overleden. 10 Mr. jaap pop (53), burgemeester van Alkmaar, per 1 januari 1995 benoemd tot burgemeester van Haarlem. 11 Ir. jan jilles fuykschot (88) overleden, oud-directeur Openbare Werken Haarlem. Bisschop bomers laat de betrokken parochianen weten, dat hij bij zijn besluit blijft de Pauluskerk aan de Helmlaan aan de eredienst te onttrekken. 12 Het Leidseplein wordt, vooral als speelplein, opnieuw in gebruik genomen. 14 Richard de wit (77) overleden, oud-voorzitter van de Letterlievende Vereniging J.J. Cremer. 16 In de wapenschildgalerij van Haarlemse burgemeesters ten stadhuize wordt ook het schild, met haar monogram, van burgemeester schmitz aangebracht. Ter redactie van Haar lems Dagblad krijgt zij op 23 december een bundel tekenin gen aangeboden, gemaakt door gerrit van dijk en gepubli ceerd in deze krant. 17 Mr. j.h.j. melenhorst (67) overleden, oud-chef van het bu reau gezondheidszorg in de provincie Noord-Holland. 18 De Haarlemse 'Loutje Lichtactie' (th. delleman) zet het standbeeld van lourens coster op de Grote Markt in het licht der schijnwerpers. 24 Dokter jan sterk (76) in Haarlem-Noord overleden, rus tend huisarts en zeer gewaardeerd in zijn praktijk. De gevel van de Groenmarktkerk (St. Antonius van Padua) in het licht gezet. 25 Mr. a.a.g. coops (95) overleden, oud-hoofdadministrateur/ chef afdeling Waterstaat provinciale griffie. 27 n.k.m. VRiESEKOOP (67) overleden, oud-docent en laatstelijk tevens adjunct-directeur van de Lucia-/Alwinmavo. 28 De president-kerkvoogd van de Grote of St. Bavokerk luidt de noodklok, omdat de onderhoudskosten van de kerk, voor zover door de hervormde lidmaten te betalen, binnen afzien bare tijd niet meer zijn op te brengen. 282

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 282