31 De Haarlem Promotiespeld wordt toegekend aan staatsse cretaris mr. e.a.m. schmitz, oud-burgemeester van Haar lem. Februari 2 Stakende chauffeurs van de nzh houden een protesttocht door de stad. 3 In het kader van 750 jaar Haarlem brengen Haarlemse balletgroepen een voorstelling getiteld 'Beeldig Haarlem'. Nico van hinte (72) overleden, oud-psychiater bij het Psy chiatrisch Ziekenhuis Santpoort. 6 In het stadhuis wordt een fototentoonstelling gehouden on der de titel 'Die Zeit gibt die Bilder', die het accent legt op de schrijvers, die in de dertiger jaren Oostenrijk ontvlucht zijn. Twintig bejaarden, tijdens de watersnood in het Reinalda- huis ondergebracht, keren huiswaarts naar Geldermalsen. 7 Bij een brand in een woning aan de Johan Limpershof komt een tachtigjarige vrouw om het leven. 9 Mevrouw c. blanckers-pasque (ioo) in Schalkweide overleden. 11 Ter gelegenheid van de 95-ste verjaardag van de schilder kees verwey wordt in de Verweyhal een tentoonstelling gehouden van diens geschilderde portretten en van beeld houwwerk van CHARLOTTE VAN PALLANDT. Blijkens de nota Strategische Nieuwbouw in Haarlem zal de groenstrook achter de Bloemveldlaan (Ramplaankwartier) niet worden bebouwd. Wanneer in Haarlem-Oost alsnog een NS-station wordt ge bouwd, zal het Haarlem-Spaarnwoude gaan heten. 13 a. van driel krol (72) overleden, bekende figuur in de (inter)nationale honkbalwereld, jarenlang bestuurslid van Kinheim. Zuster dolorosa van berkel (95) overleden, oud-provin ciaal-overste van de Franciscanessen van Aerdenhout. 14 Na een staking van 27 dagen wordt in het stadsvervoer een zogenaamd Valentijnsakkoord bereikt en komt het bus vervoer weer op gang. karel baart (52) overleden, voormalig directeur van de Stichting Stadsschouwburg en Concertgebouw en bestuur der van de Volksuniversiteit Haarlem. 16 Honderden scholieren protesteren op de Grote Markt tegen de bezuinigingsplannen van onderwijsminister ritzen. 18 In het Teylers Museum wordt de tentoonstelling 'De verbor gen wereld van Democriet' geopend, een kolderiek en dichtlievend genootschap te Haarlem. Tevens verschijnt een gelijknamig boek onder redactie van bert sliggers. 255

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 255