jaap TEMMiNCK, secretaris Vereniging 'Haerlem' Inleiding -!93_ Wie verwachtte dat na de restauratie en heropening van de Hoofdwacht de vereniging weer tot rust zou komen, kwam bedrogen uit: de Hoofdwacht moest nog nader worden ingericht en bleef in de weekeinden opengesteld voor het publiek, wat veel organisatie kostte. Nieuwe ledenakties werden op touw gezet, de discussie over behoud en nieuwbouw in de binnenstad brandde opnieuw los, de Appelaar bleef in het centrum van de belangstel ling staan en het gewone programma ging door. Organisatie en nieuw logo In 1996 maakte de voorzitter een logboek met alle historische gegevens be treffende onze vereniging en een organogram van het bestuur met de taak verdeling. De bestuursleden Rike Ruyter, Wim Cerutti en Tony Lindijer leg den in de loop van het bestuursjaar hun functie neer. Zij werden opgevolgd door Margreeth Pop, Eduard Nieuwenhuyzen Kruseman, Jaap Temminck en Marcel Bulte. Bovendien trad Bart Uittenhout tot het bestuur toe als vertegenwoordiger van de werkgroep Gebouw en Omgeving. Het nieuwe logo van onze vereniging, ontworpen door Roland van Helden, werd in 1996 ook op het briefpapier ingevoerd. Jubileum In 2001 zal onze vereniging haar 100-jarig bestaan vieren. Voor de organisa tie van de feestelijkheden daaromheen werd de Commissie 2001 ingesteld. Nieuwe leden In 1996 kwamen er 94 nieuwe leden bij. Maar aan de andere kant vielen er ook 121 af, zodat het totaal aantal leden der vereniging met 27 daalde, te weten van 1735 op 1 januari tot 1708 op 31 december 1996. De oorzaken wa-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 193