ren bedanken (50), niet-betalen (31), overlijden (18), verhuizing naar elders (9), met Noorderzon vertrokken (6) en overige (7). De vereniging telt 34 'leden voor het leven'. Het bestuur nam een besluit ten aanzien van het instellen van een bedrijfslidmaatschap. Nieuwe legpenning Al twee keer had onze vereniging de zilveren legpenning uitgeloofd zonder nog over exemplaren daarvan te beschikken. In 1996 werd door Pieter -194- Wetselaar een nieuwe penning ontworpen, die aan het einde van het jaar door de Kon. Begeer werd afgeleverd. De oude legpenning stelde het Frans Halsmuseum voor, de nieuwe de gerestaureerde Hoofdwacht. Ledenpas Met de acceptgiro voor 1997 kregen de leden voor het eerst ook een leden pas toegestuurd. Het is de bedoeling deze als toegangskaart te gebruiken voor lezingen en bezoeken aan de Hoofdwacht. Niet-leden betalen dan voor hun aanwezigheid. Nieuwsbrief De afleveringen van de vijfde jaargang van onze Nieuwsbrief kwamen re gelmatig, namelijk vier keer, uit en krijgen de neiging dikker te worden, onder andere door de daarin gevoerde discussies over actuele onderwerpen en het opnemen van korte artikelen en vaste rubrieken. Ook de lezingen en andere activiteiten worden daarin verslagen. Evenals vorig jaar werd een deel van de Nieuwsbrief gesponsord door Drukkerij Excelsior te Haarlem, waar het bestuur eind 1996 op werkbezoek ging. De vormgever bleef Roland van Helden, de verantwoordelijke redac teur Bert van den Ham. Hoofdwacht Het gehele jaar door tot en met de laatste zondag van september was er voor belangstellenden gelegenheid om op zaterdag en zondag de Hoofd wacht te bezichtigen. Dit werd mogelijk gemaakt door de enthousiaste me dewerking van een groot aantal vrijwilligers, die onder de leiding stonden van aanvankelijk Birgit Groothuis en Nancy van Zijverden en later van Ellen van der Putten en Agnes Lommerse. In de loop van het jaar kwamen een Engels- en Duitstalige beschrijving Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 194