van het interieur van de Hoofdwacht uit. Het gemiddelde aantal bezoekers per weekend lag rondom de 25, met hoge uitschieters, zoals tijdens de Open Monumentendagen, toen ruim 3000 personen de trappen opklommen. Tij dens de Kunstlijn werd het aantal bezoekers geschat op 3500. Aansluitend op de heropening van het gebouw was en bleef een tentoon stelling ingericht over de geschiedenis van dit pand. Van 12 tot en met 15 december was er een tentoonstelling van ansichtkaarten uit het bezit van onze vereniging, waaraan een verkoop- en ruilbeurs van ansichtkaarten gekoppeld werd. Tijdens de Kunstlijn in november exposeerde daar Eva Jorritsma. Van de Hoofdwacht werd verder onder andere gebruik gemaakt door de stichting Millennium, de Utrechtse Vereniging voor Monumentenzorg en de Stichting herstel Adriaan. Activiteiten Op 31 januari ging een bus vol Haerlemmers op excursie naar de Lakenhal in Leiden en werd daar door de staf van het museum rondgeleid door de nieuw-ingerichte historische afdeling. Op 23 februari kwam het boek Haarlem bestaat niet van Lennaert Nijgh uit, in welke uitgave onze vereniging participeerde. De hele zomer kwamen in de weekeinden leden in de Hoofdwacht hun boek ophalen. Op 23 april werd door vele leden (de aula was te klein!) een bezoek ge bracht aan de nieuwe vleugel van het Teylers Museum. De aandacht richtte zich vooral op de architectuur van de nieuwe vleugel in relatie tot het oude gedeelte. Op 25 mei vond de jaarlijkse Luilakwandeling plaats op het landgoed Elswout. Het eerste exemplaar van het Jaarboek 1995 werd op 7 juni op Einden- hout overhandigd aan de heer H.F. Bill, eigenaar van deze buitenplaats, waarover een artikel in het Jaarboek was opgenomen. De bezorging bij de leden van dit jaarboek liep nogal wat vertraging op omdat, om de bezorg kosten uit te sparen, besloten was tot een thuis bezorgen door enkele be stuursleden. De algemene ledenvergadering werd op 24 juni in de Bakenesserkerk gehouden. Na afloop hield J.J. Temminck een lezing over de geschiedenis van het kerkgebouw, waarvan de tekst later in de Nieuwsbrief verscheen. De beoogde nieuwe eigenaar van de kerk, de heer A.K.J. van der Gulik, zette zijn plannen met het gebouw uiteen. Op 5 oktober ging de najaarsexcursie naar Amersfoort, waar zowel de oude stad als de nieuwbouwwijk Kattenbroek werden bekeken. Dit bleek een geslaagde combinatie. VERENIGING 'HAERLEM'

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 195