Lezingen Op 9 september hield Marcel Bulte een lezing over het industrieel erfgoed van Haarlem. Op 28 oktober hield Peter Hammann een avond met oude films over Haarlem. Op 25 november gaven J.B. Uittenhout en A. Kuiper in een zaal van die Raeckse lezingen over het verleden van het Raaksgebied en welke verande ringen ons daar in de toekomst wellicht te wachten staan. -196- Monumentenzorg In overleg met de Bond Heemschut, de Vrienden van de Grote of Sint- Bavokerk en de wijkraad binnenstad werd actie gevoerd betreffende de ge plande nieuwbouw op de Appelaar. In december werd een advertentie met concept-bezwaarschrift in het Haarlems Dagblad gepubliceerd met als ge volg dat ruim 3000 personen een bezwaarschrift bij Provinciale Staten heb ben ingediend. Er vond overleg plaats met de Haarlemse wijkraden en met aan onze vereniging verwante organisaties. Dit overleg zal jaarlijks worden herhaald. Naar aanleiding van een ingezonden stuk van ons lid Kees Sipkes in het Haarlems Dagblad over de houding van de vereniging t.a.v. de nieuwbouw naast de Oliphant aan het Spaarne kwam een discussie los die eigenlijk het gehele jaar duurde. Het standpunt van de vereniging is dat nieuwbouw in de binnenstad mag, mits die van hoge kwaliteit is. Werkgroep Gebouw en Omgeving Een aantal enthousiaste vrijwilligers verenigde zich in een nieuw gevormde werkgroep Gebouw en Omgeving. De werkgroep bestudeert verleden, he den en toekomst van de bebouwde omgeving en adviseert het bestuur bij bouwplannen en andere veranderingen in de stad. Namens de werkgroep nam drs. J.B. Uittenhout zitting in het bestuur. Schenkingen De heer J. Vasen schonk de vereniging een aantal boeken betreffende Haarlem en omgeving. Ook verwierf de vereniging uit de nalatenschap van P.H. Kooman een aantal boeken en pentekeningen. n.n. liet ons een legaat na van 2500 gulden en mevrouw E.J. Kalf een le gaat van 5000 gulden. In december overleed de heer J.A. Nieuwenhuis, die onze vereniging ruim 400.000 gulden naliet. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 196