Historische Werkgroc Vereniging 'Haerlem' -200- In het afgelopen jaar is de zolder van de Hoofdwacht voor de leden van de werkgroep een vertrouwde plek geworden. Het beklimmen van de trappen werd vaak voor lief genomen bij het zien van de ruimte op de tweede ver dieping, de houten balken, de aankleding en de mogelijkheden die de zol der bood. Alhoewel het plein voor het verenigingsgebouw in de avonduren een wijds aanzien bood, riep deze etage regelmatig een sfeer van eeuwen lange beslotenheid op. En wanneer je op een stil moment door het balkon raam mijmerend naar de contouren van de Grote Kerk of het verlichte beeld van Lourens Koster tuurde werkte dat constructief en verhelderend. Eind 1996 telde de werkgroep 23 leden. De meesten van hen werkten in gezamenlijke projecten en bezochten regelmatig de vergaderingen. En het waren niet alleen de gemeenschappelijke inspanningen, die de gemoederen van de leden bezighielden. Ook persoonlijke historische onderzoeken met de bijbehorende publicaties kregen aandacht en steun van de anderen. Menigmaal bleek hoe belangrijk eikaars inbreng was. Door de groei in his torische kennis en de ervaringen die met publicaties en tentoonstellingen zijn opgedaan is menigeen in staat het voortouw te nemen in nieuwe pro jecten en de wat nieuwere leden stimuleren. Aan de volgende gemeenschappelijke projecten hebben leden van de hwvh in 1996 gewerkt: - 'Grote Raad van Mechelen' (coördinatrice mevrouw A.E.C. Lindijer). - 'Personele Quotisatie 1742' (coördinator de heer R. van Driel). - 'Vincentiusvereniging Haarlem' (coördinatrice mevrouw N. Vogelzang van der Pol). - 'Bedrijfsencyclopedie Haarlem' (coördinator de heer M.A. Bulte). - 'Cartularium van St. Jan' (coördinator de heer B.M.J. Speet). - 'w.o.-i' (coördinator de heer W.H.C. Blazer). - project 'Kadastrale Atlas 1832-1838' (coördinator de heer T. Snabilié). - 'Industrieel Erfgoed' in samenwerking met o.a. a.b.c./s.m.z.k. en Monu mentenzorg. Er is hard gewerkt aan de projecten. Hiervoor wordt ook verwezen naar de M.A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 200