Woningen - van vrijstaande villa's tot omvangrijke woningbouw projecten - mogen dan een belangrijke plaats in zijn orderportefeuille heb ben ingenomen, tot zijn oeuvre behoren ook scholen, kantoorgebouwen, fabrieken en diverse andere soorten bouwwerken, van boerderijen tot een sterrenwacht en een bowlingbaan. Het districts-hoofdkantoor van de abn aan de Zijlstraat in Haarlem werd door hem verbouwd, waarbij de statige fapade van het laat-negentiende-eeuwse monument in zijn oorspronkelijke glorie bewaard bleef. Een ander in het oog springend project bevindt zich in de omgeving van de Korte en de Lange Veerstraat. Daar schoof hij en kele volumineuze blokken met woningen, winkels en kantoren tussen de —207— oude bebouwing. De Arendshoek, gelegen op de hoek van Lange Veer straat en Anegang, is van deze ingrepen het meest geslaagd. Naast de uitoefening van zijn vak vond hij tijd en inspiratie om verschil lende bestuursfuncties te bekleden en zich gepassioneerd in andere kunst uitingen te verdiepen. Zo was hij medeoprichter en bestuurslid van Ateliers '63 en bestuurslid van Teisterbant. Samen met Godfried Bomans richtte hij de Nederlandse tak van de Dickens Fellowship - een genootschap bewon deraars van de Engelse schrijver Charles Dickens op. Hij bewonderde de barokcomponist Johann Sebastian Bach evenzeer als de Franse gotische kathedralen. In zijn vrije tijd wist hij beetje bij beetje een respectabele ver zameling grafiek aan te leggen. Maar bovenal was hij een familiemens, die zich het best thuisvoelde in het gezelschap van familie - hij was sinds 1950 getrouwd met Marianne Canoy en zij kregen drie kinderen - vrienden en collega's. Voor hen was hij altijd een gastvrij, enthousiasmerend aanspreek punt. Nico was niet alleen een veelzijdig architect, hij was een veelzijdig mens. David J.A. Geluk 2 maart 1909-17 januari 1997 Met het overlijden van oud-wethouder David Geluk in januari 1996 op 86- jarige leeftijd stierf ook de laatste vertegenwoordiger uit de eerste generatie naoorlogse Haarlemse gemeentebestuurders. In april 1945, dus nog voor de Duitse capitulatie, was hij door de vooroorlogse SDAP-wethouder, later bur gemeester, M.A. Reinalda, gevraagd zitting te nemen in een voorlopig dage lijks stadsbestuur. Het kwam neer op een functie als wethouder. Pas na 29 jaar, in 1974, kwam er een eind aan dat wethouderschap: een lokaal record en landelijk een tweede plaats, na Emmen. WIM DE WAGT NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 207