Ekke (Egbert) Sneller 24 november 1920-5 april 1996 Ekke Sneller werd in Den Haag geboren als jongste (zesde) kind in het eru diete gezin van de latere professor dr. Z.W. Sneller, hoogleraar Economi sche Geschiedenis aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Het gezin verhuisde al snel naar Rotterdam, van waaruit Ekke later theologie ging studeren in Utrecht. Hulpprediker was hij in Delftshaven, ook in de oor logstijd. Zijn eerste eigen gemeente was Aalsum in Friesland. Toen er geestelijke ondersteuning werd gevraagd voor 'onze jongens in de Oost', gaf hij zich als vrijwilliger op en vertrok naar Indonesië als vloot- predikant. Na wetenschappelijk onderzoek naar de geestelijke verzorging van de strijdmacht streek hij neer als gemeentepredikant in Middelburg, vanwaar hij nog contact hield met de Marinebasis in Vlissingen. Na enkele jaren in Middelburg verkaste hij naar Eindhoven, weer als gemeentepredikant, maar hij was daarnaast als studentenpastor verbonden aan de Technische Hogeschool van Eindhoven. Na zeven jaar verhuisde hij naar Haarlem en werd predikant in de gemeente Noord. Daarnaast was hij godsdienstleraar aan het Marnix College aan de Planetenlaan, waar hij ver volgens zeven jaar als full time godsdienstleraar aan verbonden zou zijn. Hij besloot zijn carrière als wijkpredikant in Heemstede en ging in 1985 met emeritaat. Geschiedenis heft altijd zijn interesse gehad, zo was hij ook jaren lang lid van de Vereniging Haerlem. Na zijn emeritaat schreef hij een drietal werk jes over de geschiedenis van de kerk aan het Wilhelminaplein te Heemstede, waarvan de uitgave mede mogelijk werd gemaakt door finan ciële steun van de Vereniging Haerlem: Ver achter de blauwen Engel (1986); Eiland in de Stroom (1988); en Heemstede rond Beets (1990). Als amateur-godsdiensthistoricus wist hij zeer veel van kerken, de Grote- of St. Bavokerk had altijd zijn speciale belangstelling. Als predikant vervaardigde hij vele boeiende preken, hij hield van woordspelingen waar door sommige woorden nieuw leven kregen en plots, hoewel bekend, nieuw klonken. Het Woord was alles voor hem, Gods Woord, het ge schreven woord, het gesproken woord, het woordspel, hij was een Woord-kunstenaar. 'Heer, wij geloven; kom ons in ons ongeloof te hulp. Geloofd zij Jezus Christus!', en ook dit was en bekende van hem: 'Wees elkander tot steun en wees ook elk ander tot steun!' Bij vele gelegenheden, zoals trouw- en doop- Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 212