plechtigheden, afstudeerfeesten en begrafenissen kon hij een snaar raken en er zo een waardevol moment van maken. Hij leerde ons ook om niet met zijn (s)preekvaardigheid te pronken, maar dat een ieder niet meer en ook niet minder kan doen dan zijn talenten te gebruiken. Kort voor zijn overlijden had hij nog een voordracht geschreven om voor de Vereniging Haerlem te houden, dat kwam er niet meer van Het motto van zijn laatste boek bleek terecht: 'This is my play's last scene'. Mgr. Gerardus Cornelis van Trigt 14 juni 1900-6 februari 1996 Pontificaal lag hij opgebaard in de kapel van het Zorgcentrum Sint Jacob in de Hout: Cornelis Gerardus van Trigt, gekleed in een liturgisch ge waad, de kelk als het ware bij de hand, de witte mijter en zijn onderscheiding van ridder Neder landse Leeuw als tekenen van kerkelijke en bur gerlijke waardering voor zijn vele verdienstelijke activiteiten. Als oudste priester van het rooms- katholiek bisdom van Haarlem stierf mgr. Van Trigt, 95 jaar oud, op 6 februari 1996. Hij was karakteristiek in zijn optreden en opvattingen, zijn staat van dienst werd een afspiegeling van zijn indrukwekkende car rière binnen de kerkelijke hiërarchie. Haarlem heeft hem vooral leren ken nen als rector van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo en vervolgens van het zorgcentrum (bejaardentehuis) Sint Jacob in de Hout. Cornelis van Trigt werd 6 juni 1900 te Weesp geboren. Opgroeiend in het polderlandschap van de Vecht ontwikkelde en cultiveerde hij zijn affectie jegens de vissport, die hij tot op hoge leeftijd zou blijven beoefenen en waarmee hij in het bisdom zelfs anekdotische vermaardheid kreeg. Zijn priesteropleiding ontving Van Trigt op Hageveld in Voorhout en het theologicum in Warmond, na zijn wijding in 1924 werd hij kapelaan in Langendijk, het jaar daarop volgde zijn benoeming tot leraar op het klein seminarie Hageveld (inmiddels in Heemstede), waar hij klassieke talen do ceerde, het theologicum zag hem in 1933 terug als hoogleraar kerkelijk recht. Zijn benoeming (1944) tot officiaal van het bisdom Haarlem lag in de lijn der verwachting. In die kwaliteit was hij voorzitter van de diocesane Z.W. SNELLER NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 213