afdelingen waren in het algemeen onder de indruk van het geduld, dat hij toonde bij het bezoek en de rust die van hem uitging bij de patiënten en de troost die hij verleende, en dat alles in volkomen vertrouwelijkheid. De wijze waarop hij ernstige patiënten bijstond, samen in gebed en hen voor bereidend op het sterven, was indrukwekkend en ontroerend'. Van 1945 tot 1961 was mgr. Van Trigt rector van de Deo. Daarna maakte hij de overstap naar Sint Jacob, waar hij tot in 1986 de zielzorg uitoefende. Drs. Vissers (toentertijd ook voorzitter van het regentencollege): 'Hij kreeg huisvesting temidden van 250 bejaarden. Zijn pastorale zorg zette hij voort op een hartelijke wijze en in een uitgesproken blijmoedige sfeer. Hij -215- werd dan ook door de bejaarden op handen gedragen. Zelfs na zijn af scheid bleef hij actief, en meelevend nadrukkelijk aanwezig'. Pontificaal in alles, zo was Cosmas Gerardus van Trigt wel, ook wanneer hij tijdens het visseizoen iedere zondagochtend, zéér vroeg, de eucharistie vierde met zijn hengelaars, en daarna zijn aanzien van de prelaat verwis selde voor een meer aangepaste kledij bij het avontuur langs en op het wa ter. Dolf de Vries 8 november 1944-21 november 1996 Veel te jong overleed op 21 november 1996 Dolf de Vries, telg uit het boekhandelsgeslacht en in menig opzicht markant Haarlemmer. Een herdenkingsbijeenkomst in de Nieuwe Kerk werd door een kleine duizend mensen bezocht: bekenden uit het Haarlemse culturele leven, collega boekverkopers, uitgevers, hockeyvrienden, klanten van de winkel. In het boekenvak stond hij model voor de zelfstandige, klassieke familieboekenzaak. Haarlemmers kennen De Vries vaak vanaf hun schooltijd (tenzij katholiek, dan ging je naar Coebergh). De intimiteit van de boekhandel spreekt al jaren boekminnende stadgenoten aan. Dolf had een voorkeur voor een traditioneel winkelinterieur en werd daarin nog gesterkt toen hij aan het begin van zijn carrière bij het be faamde Blackwell's in Oxford werkte. De ver schillende aaneengeschakelde panden aan de Gedempte Oude Gracht en de Jacobijnestraat WIM HELVERSTEIJN NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 215