raakvlak van economie en landbouw, in plaats van economie en cultuur. Feit is dat hij de continuïteitssymboliek van het familiebedrijf altijd koes terde. Dat leidde tot boekuitgaven: in 1985 'De boekhandel van mijn vader' en in 1995 'Notities voor Herman', het door hem geordende dagboek van zijn vader met wetenswaardigheden voor diens naar Duitsland wegge voerde broer, Dolfs oom. Prachtige petite histoire. Kort na de Frankfurter Buchmesse in 1993 hoorden zijn vrienden dat het met zijn gezondheid mis was: hij bleek te lijden aan de ziekte van Kahler, een vorm van beenmergkanker. Verbeten en hoopvol ging Dolf de strijd aan, intensief levend als nooit tevoren, en op bewonderenswaardige manier terzijde gestaan door zijn vrouw Karin en door zijn vier kinderen. Karin was al enige tijd in 'de zaak' actief en heeft, zonder twijfel puttend uit de herinnering aan Dolfs gedrevenheid, de verantwoordelijkheid voor het be drijf op de schouders genomen. Een laatste uitgeef-initiatief van Dolf de Vries betrof het na zijn overlij den verschenen 'Houden van boeken', de tekst van de voordracht die Nelleke Noordervliet (ooit korte tijd medewerkster van de boekhandel) hield bij het 90-jarig bestaan in 1995. Een hommage aan het lezen, aan boekhandels in het algemeen, en aan Boekhandel De Vries in het bijzon der. Tinus van de Water 2 augustus 1924 - 10 december 1996 Bij zijn afscheid als wethouder in september 1982 schreef het Haarlems Dagblad over hem: 'Tinus van de Water belichaamde in Haarlem de op menselijke maat gesneden bestuurder. Hij kende Jan en alleman. Jan en al leman kende hem. De volbloed PvdA-er verwierf veel waardering door zijn directe contacten met de Haarlemmers en door zijn begrip voor mensen die, hoe dan ook, in de knel zaten. Zijn uitgangspunt dat een stadsbestuur der een dienstverlener is, bezorgde hem in alle lagen van de bevolking een warme sympathie. Hij wordt door velen dan ook gezien als een echte verte genwoordiger van de Haarlemse burgers.' Van de Water, geboren Haarlemmer, begon zijn loopbaan als tram conducteur, onder meer op de befaamde NZH-lijn Amsterdam-Zandvoort. In zijn vrije tijd voetbalde hij in het eerste elftal van rch. Hij stapte over naar de Spoorwegen als leerling-metaaldraaier in de Centrale Werkplaats. Daar groeide zijn belangstelling voor de werkomstandigheden in het be- GUUS SCHUT NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 217