simon engel sr. (90) overleden, oprichter van het gelijknamige fotobedrijf. In de gemeenteraad doet het scheidende raadslid p. van koppen (fractievoorzitter d'66) de suggestie een bordeel van gemeente wege in te richten als onderdeel van de strijd tegen de vrouwen handel. Op een bouwwerk aan de Kleine Houtstraat wordt het ontzielde lichaam van een 6o-jarige Haarlemse vrouw aangetroffen die al enige tijd wordt vermist. In zijn nieuwjaarsrede zegt burgemeester pop, dat Haarlem zich meer ambities moet aanmeten om met andere steden te concur reren. Voor het Droste-terrein wordt een plan gelanceerd voor de bouw van huizen, kantoren en andere faciliteiten. Ir. a.j.w. van sambeek (52) overleden, o.a. bestuurslid van het Damiate College te Haarlem. In de Voorhelmstraat opent de verhalenverteller ab kok een vertelatelier. govert du fyan, op velerlei terrein actief in Haarlem-Zuid-West, onderscheiden met de zilveren medaille Oranje-Nassau. Burge meester pop reikt hem de onderscheiding uit. Tijdens een receptie viert het Muziekinstituut van de kathedrale basiliek St. Bavo zijn 50-jarig bestaan, dat tevens het negende lus trum van de Koorschool is. Drs. m.h. van der hoeven (83) overleden, voormalig Hoofd van de afdeling volkshuisvesting Openbare Werken in de gemeente Haarlem. d.j.a. geluk (86) overleden te Bentveld, van 1945 tot 1974 wet houder te Haarlem (onderwijs, jeugd, sport, vw/Haarlems Bloei, kunst). Wethouder r. van der geest neemt de bezwaarschriften in ont vangst van 1600 inwoners van Haarlem-Zuid-West tegen het plan tot aanleg van een dealerstraat (automobielen) tussen Pijls laan en Westergracht. Leerlingen van de basisschool De Zuid wester protesteren bovendien met tekeningen. miek otto, 70 jaar lid van Kunst Zij Ons Doel (kzdo), houdt een eretentoonstelling in de Waag. In het stadhuis worden de eerste negen stadswachten (ter grotere veiligheid in Haarlem) geïnstalleerd. Burgemeester pop reikt ie der van hen een diploma uit. th. strobel (75) overleden, oud-rector Coornhertlyceum. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 222