22 Drs. j. achterstraat, gedeputeerde van Noord-Holland, wordt bij zijn afscheid benoemd tot officier Oranje-Nassau en ontvangt de zilveren penning van de provincie. In de vacature van gedeputeerde wordt benoemd drs. j.h.j. ver burg. 25 Nico h. andriessen (72) overleden, architect en stadsver- nieuwer, en voormalig stadsarchitect van Haarlem. 26 s. wijnberg (68) overleden, docent aan de Hogeschool Haarlem. 28 Het Belgische verkeersbureau vestigt zich aan het Kennemer- plein. -223- Wegens zijn verdiensten, gedurende 25 jaar, voor de Pauluskerk aan de Helmlaan wordt het kostersechtpaar g. kuhlman pause lijk onderscheiden met de eremedaille Pro Ecclesia et Pontifice. 31 De 100-jarige boekhandel Coebergh gedenkt, dat ze 90 jaar ge vestigd is aan de Gedempte Oude Gracht. Het raadslid m. de vries (d'66) wordt tot wethouder gekozen in de vacature-GiESKE. Mr. l. schölvinck, directeur Algemene Zaken en secretaris raad van bestuur vnu, bij uittreding (vut) benoemd tot officier Oranje- Nassau. Februari 1 De parlementaire enquêtecommissie betreffende de opsporings methodes en het optreden van het irt (Interregionale Recherche Team) betrekt in haar negatief oordeel nadrukkelijk enkele leden van het politiekorps Kennemerland. 2 piet van wees (65) overleden, oud-leraar Triniteitslyceum, die zich ook als mederedacteur van het Jaarboek Haerlem gedu rende vijf jaar zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De redactie heeft van zijn deskundige en kritische inbreng veel profijt gehad. De verkoop van Damiaatjes (gelegenheidsmunt bij 750 jaar Haarlem) brengt anderhalve ton op. In de Doopsgezinde Kerk aan de Frankestraat speelt een groep dominees uit Haarlem en Amsterdam een spel ter herdenking van menno siMONSZ, een Nederlandse reformator die 500 jaar geleden werd geboren. 4 Bij een massale vechtpartij in de Smedestraat moet de politie uit rukken met wapenstokken en honden. 6 Mgr. c.g. van trigt (95) overleden, oud-vicaris generaal van de rooms-katholieke bisschop van Haarlem en voormalig rector van KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 223