het ziekenhuis St. Joannes de Deo en van het bejaardentehuis St. Jacob in de Hout. In de discussie over eventuele reorganisatie van de gemeenten in Zuid-Kennemerland doet burgemeester pop de suggestie Haarlem op te heffen en stad en streek tot één gemeente om te vormen onder een andere naam. Op dertig plaatsen in Haarlem en omgeving worden vogels, ver zwakt door koude en honger, bijgevoederd dankzij de vrijwil- lig(st)ers van het vogelrampenfonds: duizend broden per dag, graan en vis. Burgemeester pop opent in het industriegebied de nieuwe koffie branderij van Simon Lévelt. Pater guus bosse (69), franciscaan en Haarlemmer van geboorte, overleden, oud-directeur van het Diocesaan Pastoraal Centrum in het bisdom Haarlem. In de Geusevesperstraat wordt een tweede schoolgebouw door de openbare basisschool De Schoterkring in gebruik genomen. ANNIE mijdam - de 'moeder' van de Damiate Band - onderschei den met de zilveren medaille Oranje-Nassau, welke haar door de burgemeester wordt opgespeld. Ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan geeft het Gemengd Koor Haarlemmer Olie een jubileumconcert. Het Comité Floralijn 2002 start zijn activiteiten om te komen - i.v.m. de Floriade 2002 - tot een tramlijn Delftlaan-Califor- niëplein, die ook ten dele de binnenstad zou moeten ontsluiten. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de personeels vereniging van de nzh wordt een bus als een rijdend kunstwerk op een der lijnen ingezet. WILLEM lakeman (71) overleden, oud-circusartiest en pleitbezor ger voor woonwagenbewoners. Met de aanhouding van 15 jongeren (tieners) lost de politie 41 misdrijven op. Blijkens de nieuwe waterrecreatienota wil de gemeente meer passantenplaatsen (aanlegsteigers) langs het Spaarne. Het Haarlems Gemengd Koor viert zijn 75-jarig bestaan en wordt vereerd met de Koninklijke Erepenning, uitgereikt door de bur gemeester. Een carnavalsstoet trekt door Haarlem. Wegens haar bijdrage aan het Nederlands theater krijgt joanna bilska, oprichtster en leidster van het Haarlems Toneel, het Gouden Hart van de stad Rotterdam uitgereikt. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 224