20 De Oprechte Veiling Haarlem viert haar 150ste boedelveiling met een benefietverkoop. Op een persconferentie ontvouwt burgemeester pop opnieuw het plan om de 750-jarige Spaarnestad op te heffen samen met de buurgemeenten en op te gaan in Kennemerstad. In eerste instan tie wijzen de buurgemeenten het plan af. jan van os, bestuurslid van 'Mooi zo, goed zo', een project dat plannen van de Haarlemse burgers leefbaarder wil maken, reikt een nieuwe brochure uit aan dick hulzebosch van de Kamer van Koophandel. -225- 21 Uit het Frans Halsmuseum wordt de gouache Hond en Kat van karel appel gestolen. 22 edo van tetterode (66), beeldhouwer, te Zandvoort overleden. Uitvinder van de nationale aprilgrap met een zgn. Paaseiland beeld. De Haarlemmer marcel brennenraedts exposeert in het Histo risch Museum Zuid-Kennemerland zijn collectie sloten en sleu tels. 23 Wethouder m. de vries 'onthult' de eerste van zes nieuwe ambu lances (geel van kleur), die de ggd in gebruik neemt. In de Waag wordt het boek gepresenteerd 'Haarlem bestaat niet', een bundel historische verhalen van lennaert nijgh en in Haarlems Dagblad gepubliceerd. De Letterlievende Frans Hals (freek van muiswinkel) en Malle Babbe (ans Windhorst) ge ven extra luister aan de presentatie. 27 f.j.c. iding (53) overleden, oud-directeur van de Jeroenmavo en van de scholengemeenschap Alwin. In de Oude Sint Bavo wordt de tentoonstelling OpPositie gehou den: vijftien kunstenaressen in de Islamitische cultuur. 29 In de Gravenzaal wordt het boekje gepresenteerd (het eerste exemplaar voor burgemeester pop) 'De Nationaal Socialistische Beweging in Haarlem en omgeving' geschreven door peter hammann. Maart 1 Koningin Beatrix opent de nieuwbouw van Teylers Museum. Uit het onderzoeksrapport 'Passanten' van de Centrum Manage ment Groep Haarlem blijkt, dat Haarlem populair is als uitgaans stad. Ongeveer de helft van het uitgaande publiek komt van bui ten Haarlem. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 225