Huisarts c. weijerman kwart eeuw actief in Spaarndam. In het provinciehuis wordt een verdacht pakketje aangetroffen, dat tot ontruiming van de kantoorvleugel leidt. Het blijkt loos alarm te zijn. 2 ERIK BERG, taxichauffeur, wint het muziekfestival 1996 Haarlem. 4 CATJA CRAMER, karakteristiek in het stadsbeeld als de Papegaaien vrouw van Haarlem (71), overleden. Bij de verwijdering van een groot reclamebord op de hoek van Kloosterstraat/Schoterweg komen reclameposters te voorschijn, kenmerkend voor de jaren vijftig. 6 Onder felle kritiek van de oppositie besluit de gemeenteraad met een kleine meerderheid tot een nieuw onderzoek naar de invul ling van het Appelaarterrein. Een motie van wantrouwen tegen het college van b w ingediend door cda en Groen Links, haalt geen meerderheid. 7 Mevrouw l.c.m. heerkens thijssen (90) overleden, oud-hoofd Montessori-kleuterschool 't Mierennest te Aerdenhout. 8 Drie volwassen kastanjebomen worden vanuit de Belgiëlaan overgetild naar de Antwerpenstraat. De raadscommissie economische zaken gaat akkoord met de re geling, dat de markt op de Grote Markt blijft. De Unie van Vrijwilligers viert het 40-jarig bestaan van het ser vice-project Tafeltje Dekje. Bij het 25-jarig bestaan van de Archeologische Werkgroep Haarlem wordt voorzitter a. numan onderscheiden met de pen ning van verdienste van de gemeente Haarlem, hem uitgereikt door wethouder peter schouten. De Haarlemse Filatelistische Vereniging Op Hoop van Zegels viert haar 85-jarig bestaan. 9 De ptovincie selecteert in Haarlem 288 monumenten. 11 m.m. brans (78) overleden, oud-directrice van Huize Oldenhove in Overveen. 12 In Haarlem-Noord wordt een wasbeer gesignaleerd en gevangen. De dierenambulance ontfermt zich er over. 15 Vliegtuigfabriek Fokker (5664 werknemers) failliet verklaard. 18 janny sipkes, directeur van de 25-jarige Stichting Beeldende Kunst, benoemd tot ridder Oranje-Nassau. Burgemeester pop speldt haar de onderscheiding op. 19 Uit het Frans Halsmuseum wordt een paneeltje gestolen, geschil derd door reynier hals. 22 De 42ste lichting Haarlemse Bloemenmeisjes presenteert zich in Teylers Museum. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 226