23 Om en nabij de Zwemmerslaan is de luxe villawijk Overspaarne verrezen. 25 In de kathedrale basiliek van St. Bavo wordt een begin gemaakt met een ingrijpende reorganisatie van het interieur. De schouwburg aan het Wilsonsplein wordt voorlopig nog als rijksmonument beschermd. 29 In de Gravenzaal wordt het fotoboek 'Hoera voor Haarlem', sa mengesteld door jaap sluis, gepresenteerd. Het boek geeft een beeld van de viering van 750 jaar Haarlem. 31 edwarda zetteler, assistent-conservator oude kunst Frans -227- Halsmuseum, neemt na 40 jaar afscheid van het museum. April I Het extreem droge weer bedreigt de bomen in Haarlem. In Café Studio gaat de Digitale Stad Haarlem van start na de ope ning door wethouder mooij. Op initiatief van Haarlemse huurders is een woonconsumenten platform opgericht. 3 Op het postkantoor aan de Ged. Oude Gracht wordt een overval gepleegd. 4 Uit een onderzoek van de rijksrecherche zou blijken, dat politie en justitie in Haarlem gefaald hebben in hun begeleiding van de Criminele Inlichtingen Dienst (cid). 5 Ds. ekke sneller (75) overleden, jeugdpastor aan verschillende scholen, later predikant in Heemstede. 6 Wethouder van vliegen presenteert in Den Haag de nota 'Haarlem Goede Stad', die in regeringskringen positief wordt ontvangen. 8 Dr. a. thiadens (85) overleden, oud-directeur Rijks Geologische Dienst Haarlem. Het voormalige Stoop's Bad te Overveen wordt door brand ge teisterd, het vuur blijkt aangestoken. II De Haarlemse zangeres josee koning treedt met veel succes in Brazilië op. Het eerste Christelijk Lyceum wint de finale Muziek in het Haarlems Interscholair Toernooi. 12 Het kunstenaarsduo elsa stansfield en madelon hooykaas krijgen in het Frans Halsmuseum de Judith Leysterprijs 1996 uit gereikt. 13 Een 69-jarige Haarlemse vrouw wordt in haar woning op het Begijnhof vermoord aangetroffen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 227