In de Bavo-kathedraal vieren 1300 kinderen Bavodag als voorbe reiding op hun vormsel. Op scooters rijdend openen de burgemeesters van Heemstede, Bloemendaal en Bennebroek het nieuwe politiebureau in Heemstede. De Amsterdamstraat houdt een milieubewuste voorjaarsmarkt onder de slagzin 'Koop groen, natuurlijk doen'. 14 Aan de Helmlaan wordt het zilveren jubileum van de Pauluskerk gevierd. 15 Minister de boer reikt in Teylers Museum de prijzen uit van Teylers Initiatief voor milieutechnologie. De winnaars zijn het Proefbedrijf voor Melkveehouderij en Milieuklimaat Marke in Hengelo en de Milieugroep Winschoten. 16 De lichting-1955 van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers aan de Leidsevaart houdt een reünie. j.c. LODEWijKS 40 jaar bij Hilarius, onderscheiden met de gouden medaille Oranje-Nassau. 17 Haarlem door de Tweede Kamer erkend als Grote Stad, reden voor burgemeester pop en wethouder van viegen om met een glas champagne op die erkenning te klinken. 18 Nieuwste uitbreiding Mendelcollege in Haarlem-Noord in ge bruik genomen. 19 De Stichting De Zonnehof mag een woonzorgcomplex bouwen in het Rozenprieel op de plaats van het jHVU-gebouw. Dr. h. siebbeles, chirurg, neemt afscheid van het Spaarnezieken- huis. Haarlems A Capellakoor viert zilveren feest met een jubileum concert. 20 In de kathedraal St. Bavo gaat de kathedrale orgelserie van start. Het bloemencorso trekt vanuit de bollenstreek naar Haarlem, waar het bloemenweekeinde ongeveer 250.000 bezoekers trekt. De mobiele eenheid moet in IJmuiden in actie komen na afloop van de voetbalwedstrijd Telstar-Haarlem (0-4). De Haarlemse supporters worden met stenen bekogeld. Tijdens het door de ncrv georganiseerde Hilfemith-Micheelsen- orgelconcours in de Laurenskerk te Rotterdam wordt de Haarlemse organist piet knijff tweede. Mevrouw e.j. van hoogdalen-arkema (cda) per 1 juni benoemd tot burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 21 J.g. van nierop overleden, dirigent en organist in Zorgcentrum St. Jacob in de Hout. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 228