23 Minister van aartsen plant eerste boom voor de Floriade 2002 in Haarlemmermeer. De Russische-Orthodoxe kerk in Haarlem opgeheven. 25 In Haarlem gaat de reddingsactie van de Vrienden van Circus Renz van start met sponsoring van twee circusstoelen door de gemeente Haarlem. In Haarlem is in 1995 voor bijna 2,7 miljoen fraude met uitkerin gen vastgesteld. Oud-leden van de Tweede Kamer houden hun jaarlijkse bijeen komst te Haarlem in het provinciehuis en in de Gravenzaal van -229- het stadhuis. 26 Ir. w.ph. van harreveld (90), architect, overleden. De jaarlijkse lintjesregen ter gelegenheid van koninginnedag blijkt ook in stad en streek tot een buitje te zijn gereduceerd. 27 Bibliotheek-Oost gesplitst in twee filialen: voor volwassenen in het Reinaldahuis, voor de jeugd in de voormalige Oost-biblio theek. Oud-leerlingen Eerste hbs-b (Oude Zijlvest) bijeen op een re- unie. 28 De gemeente Haarlem doet een beroep op de Haarlemmers om de bomen water te geven die wegens de hitte dreigen te verkom meren. Mei 1 Wegens onlusten laat de politie de kermis in Schalkwijk een uur eerder sluiten. 3 Wethouder p. schouten geeft het startschot voor de 'Rooie Gra vin', het bouwplan op het terrein van de vroegere brandweer kazerne aan de Ged. Oude Gracht. Houthandel Wolff viert zijn 50-jarig bestaan. 4 Vanwege de Haarlemse Smalfilmliga (hsl) is een collage tot stand gekomen van fragmenten die beelden geven van de bevrij ding van Haarlem in mei 1945. Een man overvalt het vvv-kantoor aan het Stationsplein en gaat er met de kas vandoor. 5 De Haarlemse Bevrijdingspop trekt ongeveer 600.000 bezoekers. Brazilië wint het Haarlemse volleybal-vierlandentoernooi. 7 Echtpaar piet en nettie gertvliet stapt na 35 jaar op als werkne mers bij het Kennemer Gasthuis, locatie E.G. 8 John beeren, eigenaar van de Bokkedoorns in Overveen, be- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 229