noemd tot voorzitter van de Alliance Gastronomique Néerlan- daise. Mr. pi eter van vollenhove brengt als voorzitter van de Stich ting Maatschappij en Politie een werkbezoek aan de politie Kennemerland. De openbare basisschool Vondel te Aerdenhout bestaat 65 jaar. Blijkens een plan-onder-voorbehoud moeten de verzorgings huizen Schoterburcht, Reinaldahuis en De Beuk in Haarlem slui ten. In de Koorschool worden het boek 'Op maat geschoold' (vijftig jaar koorzang rond de kathedraal Sint Bavo) door mgr. drs. jan valkestijn en de cd 'Jubilate Deo', uitgevoerd onder leiding van fons ziekmann, gepresenteerd. Het vvv-kantoor wordt voor de tweede maal overvallen. De H. Hartkerk in het Kleverpark wordt na een laatste dienst aan de eredienst onttrokken. De priesterraad in het bisdom Haarlem weigert verder te praten met bisschop h. bomers, die in toenemende mate zijn eigen weg gaat. De Stichting Promotie Haarlem kent de (jaarlijkse) gouden speld toe aan uitgever karel schuyt wegens diens uitgaven van boe ken betreffende de stad Haarlem. JEANNE KRUYVER-RUBELiNG (84) viert haar 65-jarig toneel jubileum bij de Rederijkerskamer Alberdingk Thijm en ontvangt uit handen van wethouder jan haverkort de legpenning van ver dienste van de gemeente Haarlem. Koor Katholiek Haarlem viert zijn 50-jarig bestaan met een jubileumconcert. In het Teylers Museum wordt de tentoonstelling gesloten van (voornamelijk) schilderijen van de Italiaan giorgio morandi (1890-1964). De expositie heeft ruim 55.000 bezoekers getrok ken. henri bende (86) te Heemstede overleden, destijds bekende dro gist in de Zijlstraat. Ondanks het druilerige weer trekt de 13e Franse markt in het Kle verpark tienduizenden bezoekers. Staatssecretaris terpstra heropent met een emmer Spaarne- water het botenhuis van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne. Met een tennispartijtje heropenen burgemeester pop en wethou der VAN DER GEEST het tennis- en honkbalcomplex De Melkert in Haarlem-Noord. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 230