19 Frans geels geïnstalleerd als (parttime) pastor van de Groen- marktkerk (H. Antonius van Padua). 20 Dr. jan waldman (66) op vakantie in Indonesië overleden, o.m. vele jaren verbonden aan Mariastichting en Diaconessenhuis als macrobioloog. 21 Wethouder martin de vries opent het vernieuwde Nelson Mandelapark. Ter gelegenheid van zijn afscheid als stadsarchivaris krijgt drs. jaap temminck een vriendenboek aangeboden onder de titel 'Hart voor Haarlem'. —231— Er is een uitwisseling ontstaan tussen de rechtbanken in het werkgebied van het Amsterdamse Gerechtshof. Bij hoge werk druk springen de rechters elkaar bij. 22 In het ABC-architectuurcentrum wordt het boekje 'Een kamer in het Kenaupark' gepresenteerd, geschreven door mirjam kuijper en ellen van den heiligenberg. In de beoordeling door de Raad voor Cultuur krijgt de Haarlemse Toneelschuur bijzonder veel lof. 23 De Bakenesserkerktoren wordt van nieuwe pinakels voorzien. In afzonderlijke vergaderingen besluiten de gemeenteraden van Bennebroek, Heemstede en Bloemendaal in principe tot een fu sie van hun gemeenten. jan post, die afscheid neemt als directeur van Haarlem Promotie en Haarlem gaat verlaten, door België onderscheiden met het ereteken van Ridder in de Kroonorde. 24 Het bedrijfsmuseum van de nzh heropend. 25 In Teylers Museum opent de cabaretier seth gaaikema een grote Bommelexpositie, het werk van maarten toonder. Haarlems Dagblad publiceert de reacties van tal van lezers op de dreigende verloedering van de Grote Markt. In het zicht van haar 75-jarig bestaan geeft de Heemsteedse toneelvereniging Nut en Genoegen haar laatste voorstelling. 26 frans piët (71), journalist/tekenaar, te Zandvoort overleden. De Adelbertuskerk (voormalige Liduinakerk) aan de Zaanen- straat plechtig in gebruik genomen. 28 De Haarlemse organist marius monnikendam honderd jaar gele den geboren. 29 Wethouder de vries opent de projectopleiding voor het straten makersvak. In de stadsschouwburg wordt het 400-jarig bestaan van de stads bibliotheek gevierd. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 231