In de Hartekamp te Heemstede wordt een aangepaste speeltuin geopend. 30 HENK veldink (67) overleden, op verschillende fronten actief bij- het Rode Kruis, voorzitter van de Stichting Vinkenslag en koster van de Remonstrantse kerk. De Oprechte Haarlemse Stadspartij, een nieuwe politieke groe pering, houdt haar eerste vergadering. In het diaconaal centrum Stem in de Stad aan de Nieuwe Groen markt wordt het boek 'Zoals de ouden zongen...' gepresenteerd, verschenen onder redactie van de Haarlemse predikant jurjen beumer. 31 Ds. wiBO MINNO MAAS (75) te Haarlem overleden. In de Gravenzaal van het stadhuis worden de Haarlemse strip- dagen geopend. Juni 2 Enkele tienduizenden liefhebbers bezoeken de Haarlemse Strip- dagen. Verzorgingshuis St. Jacob in de Hout viert 30-jarig bestaan. 3 ellen van hoogdalen-arkema geïnstalleerd als burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Een groot aantal ballonnen gaat de lucht in als start van de scholendagen, die de leerlingen willen instrueren over de waarde van de Haarlemmerhout. Een uitgebreid programma van de Stichting Veldwerk Nederland en de Stichting De Houten Haarlemmer. Het Witte Theater in Ijmuiden wint de Olifant 1996, de kunst- en cultuurprijs van Haarlems Dagblad/IJmuider Courant. 5 eva bomans en arjan francissen overhandigen burgemeester pop het door hen uitgegeven boekje 'De Houten Haarlemmer' en f 3-5°o,- ten gunste van de Haarlemmerhout, zijnde een deel van de recette. In de stadskweektuin wordt voorlopig een porseleinen bankje, een creatie van dore dölz, geplaatst, een geschenk van de Stich ting Kunstactiviteiten aan Haarlem 750. De definitieve locatie komt aan het Spaarne bij de Langebrug. 6 In Teylers Museum wordt de vsB-publieksprijs voor het beste stripalbum uitgereikt aan peter de wit. 7 De veertigste avondvierdaagse trekt meer dan zesduizend deel nemers. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 232