In het Huis met de Beelden wordt het Haerlem Jaarboek 1995 gepresenteerd. 9 paul captijn (51), burgemeester van Monster, oud-raadslid en oud-wethouder van Haarlem, overleden. Dr. n. van os (52) overleden, voorzitter Stichting De Jonge On derzoekers Haarlem. Ongeveer 300 zeeverkenners uit Kennemerland strijden om de Mooie Nel Cup 1996. 10 De kunstenaar jerry milton tjon-tam-sin bewerkt een 80 jaar oude linde in de Haarlemmerhout, in het kader van de scholen- -233- dagen. 11 Ds. w. van herwijnen te Kampen neemt het beroep aan, per 1 januari 1997, tot predikant aan de Gereformeerde Wilhelmina- kerk (Ged. Oude Gracht). 13 hfc Haarlem en az tekenen een samenwerkingsovereenkomst. 14 Honderden deelnemers (m/v) zwoegen en ploeteren in de Haarlems Dagblad Grachtenloop, gewonnen door peter mette uit Heiloo. Een groep Haarlemmers vertrekt naar Hamburg om deel te ne men aan een vredesdemonstratie tegen ondemocratische toe standen in Turkije. 15 Maatschappelijke organisaties, wijkraden en bewonerscommis sies richten de Initiatiefgroep tegen huurverhoging op. Op de Open Tuindag wordt de Korte Houtstraat als de mooiste straat in Haarlem aangewezen, no. 17 in die straat als de mooiste particuliere tuin. De wethouders haverkort en van viegen heropenen de speel tuin Hof van Eden in Haarlem-noord. De regiopolitie Kennemerland blijkt over 1995 vele miljoenen op de begroting over te houden doordat tal van vacatures niet kon den worden ingevuld. Grafisch Bedrijf Nefli BV in Haarlem bestaat 50 jaar. 16 Op de hoek Vondelweg/Van der Aartweg wordt het stoffelijk overschot van een 21-jarige man aangetroffen, die doodgeschoten blijkt te zijn. 17 Provinciale Staten, met uitzondering van de PvdA, wijzen het plan tot vorming van Kennemerstad af, maar staan positief tegen over de vorming van Bloemenstede: Bloemendaal-Heemstede— Bennebroek. 18 b w van Haarlem propageren vanaf het bordes van het stad huis de homo-Roze Zaterdag in Haarlem. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 233