21 j. VAN DER SLUIS (88) overleden, oud-adjunct-directeur van de gg&gd te Haarlem. r. van eijk, hoofd wetsuitvoering Kamer van Koophandel Haarlem, neemt na veertig jaar afscheid. 22 Actievoerders zetten een deel van de Spaarndamseweg af uit pro test tegen de levensgevaarlijke verkeerssituatie. 23 In de Pauluskerk aan de Helmkade wordt de laatste dienst ge houden. De nieuwe eigenaar is het college van regenten van het St. Jacobs Godshuis, dat in de kerk aangepaste woningen wil la- -234- ten bouwen. 25 Door het afhaken van de gemeente Velsen haakt ook de ge meente Haarlem af in de studie betreffende een gemeenschappe lijk voetbalstadion. Adjunct-directeur j. kuiper verlaat de Martin Luther Kingschool, die met de J.J. Hamelinkschool fuseert. Ouders en leerlingen pro testeren tegen zijn vertrek. De gemeenteraad besluit tot bezuiniging op Welzijn met een be drag van 2,5 miljoen. De provincie gaat akkoord met de bestuurlijke indeling van Ruig- oord bij Amsterdam, waardoor Haarlemmerliede en Spaarn- woude driekwart van zijn grondgebied kwijtraakt. 27 De nieuwe subsidieplannen van de provincie lokken protest uit bij verscheidene culturele organisaties, die geen of minder subsi die zullen krijgen. De gemeente Haarlem besluit het convenant over het nieuwe Kennemer Gasthuis (Delftplein/Van der Aartsportpark) voorals nog niet te tekenen. 29 In de Grote of Sint Bavokerk wordt het openingsconcert gegeven van het Internationaal Orgelconcours. De dagopvang voor dak- en thuislozen krijgt per i augustus een andere behuizing: het Enschedé-gebouw aan het Klokhuisplein. Ondanks het wisselvallige weer trekt de Roze Zaterdag enkele duizenden belangstellenden. 30 Als opvolger, onder de titel administrator, van pastoor a. van duin in de St. Jansparochie aan de Amsterdamstraat benoemt bisschop bomers de Italiaanse priester maurizio pallu. Juli 1 Haarlem trekt ruim twee ton uit voor onderhoud Haarlem merhout, waaronder herstel van de doorkijk vanuit het provin ciehuis naar het Hildebrandmonument. Haerlem Jaarboek 1996 26

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 234