douwe terpstra, chauffeur van het college van b w, slaagt voor de opleiding vip i met een 9 de op een na hoogste uit zijn groep. Een internationaal opererende bende autodieven, de meeste Haarlemmers, wordt door de politie uitgeschakeld. 2 G.J. durlacher (67) overleden, schrijver en winnaar van de ako- literatuurprijs 1994. De Gasthuispoort blijft behouden op de plaats in de Kleine Houtstraat waar hij staat. Het plan tot verplaatsing gaat niet door. -235- 3 KLAAS VAN dok (78) overleden, mede-oprichter en erelid van de toneelgroep Godfried Bomans. 4 karl-bernhardin kropf uit Oostenrijk wint het 41ste Internatio naal Orgelimprovisatie Concours in de Grote of Sint Bavokerk. 6 Brandstichtende vandalen vernietigen het clubgebouw van de drumband joc aan het Marianne Philipsplantsoen. 11 In Velsen opent minister jorritsma de Wijkertunnel. 14 Tientallen boekwinkels, uitgeverijen en antiquariaten stallen hun boeken uit op de boekenbeurs op de Grote Markt en de Oude Groenmarkt. Het geheel is georganiseerd door henic vijn. 15 Het handgemaakt eikenhouten hoofdaltaar uit de (gesloten) kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara (Elba) verhuist naar de Vincentiuskerk in Volendam. 16 Voorzitter ab van schooten legt 'om persoonlijke redenen' zijn functie bij de hfc Haarlem neer. 18 Oud-schaatskampioene yvonne van gennip verbindt zich tot medewerking aan het Haarlemse project Sport en Onderwijs. 19 Wethouder r. van der geest opent het gerenoveerde hotel/res taurant Die Raeckse. 23 Een aangestoken brandje in de (gesloten) Petrus en Pauluskerk in Oud-Schoten dwingt de projectontwikkelaar tot spoedig slo pen. 26 Op de Grote Markt paraderen veertig Belgische en Nederlandse trekpaarden op hun trekparade van Brussel naar Amsterdam. De twaalfde editie van de Haarlem Cup start als straatvoetbal op de Grote Markt. 29 Restaurant De Uitkijk in Bloemendaal gedeeltelijk door brand geteisterd. 30 Het vroegere Libellehuis, hoek Nassaulaan/Nieuwe Gracht, krijgt twee nieuwe vleugels en wordt verbouwd tot appartemen tencomplex. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 235