Bij de 31ste Benelux Fotoshow verwerven drie Haarlemmers een prijs: evert nihot, cor boers en rie anker, leden van de Haarlemse Amateur Fotografen Vereniging (hafv). w. tensen te Heemstede, prominent bij herdenkingen Tweede Wereldoorlog, benoemd tot ridder van de derde graad Orde Oranje-Nassau. Augustus Stad en streek hebben te kampen met een toenemende iepen ziekte in het bomenbestand. De dagopvang van dak- en thuislozen verhuist vanuit de Koning straat naar het Klokhuisplein. Mevrouw j. schraverius per 1 november benoemd tot directeur van het Instituut voor epilepsiebestrijding Meer en Bosch De Cruquius te Heemstede. Een weekeinde lang geniet Haarlem van de smulmarkt en de biervatenrace, georganiseerd door Haarlem Leeft. chantal cassee (bij de meisjes) en michiel olijhoek (bij de jon gens) winnen de Haarlemse Muggenronde. Op initiatief van de Stichting Boete en Verzoening hervatten vrij willigers hun werk ter herstel van de Joodse begraafplaats aan de Amsterdamsevaart. Medewerkers van kpmg Haarlem en leden van de Haarlemse Doopsgezinde Gemeente gaan als vrijwilligers naar Hongarije om een aantal huizen te bouwen in het kader van de internatio nale hulporganisatie Habitat for Humanity. In stad en streek worden winnende en verliezende olympiërs ge huldigd. In Haarlem worden de jodoka's jenny gal en claudia zwiers (bronzen medaille) ontvangen in het stadhuis door de burgemeester. Een verdachte betreffende de moord op het Begijnhof (zie 13/4) wordt dood in zijn cel aangetroffen. Hij heeft zich verhangen. Op Schiphol verwelkomt burgemeester pop de zangertjes en zan gers van de Cantorij St. Bavo (Leidsevaart), die met groot succes een tournee van ruim drie weken door Japan heeft gemaakt. Wethouder martin de vries opent de gerenoveerde Zijlstraat west. Eerste passagierstrein, sinds 13 jaar, rijdt van Amsterdam via Haarlem als de strandexpres naar IJmuiden. Initiatief en onder neming van Lovers Rail. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 236