12 De rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool en de protestantse Noorderschool, beide aan de Velserstraat, fuseren tot De Ark. 13 Aan de Kamperstraat wordt in zijn woning een 53-jarige man ge vonden, die al twee weken tevoren blijkt te zijn overleden. 15 Haarlem weer enige dagen - onder zeer grote toeloop - Jazz- stad. Albert Heyn opent een hypermoderne mega-supermarkt aan het Soendaplein. Directeur anneke amber van de ggd Zuid-Kennemerland be noemd tot inspecteur voor de volksgezondheid, standplaats Rijs- —237— wijk. 17 De Haarlemse Dierenbescherming betrekt een ander onderko men aan de Zijlweg. 18 Ds. t.p. wiersum doet zijn intrede in de Waalse Kerk in het Begijnhof. 19 Wethouder j. haverkort overhandigt de bewoners van een nieuw seniorencomplex in Parkwijk-Noord een schilderij. 20 Burgemeester pop geeft in verschillende wijken tekst en uitleg over een mogelijke herindeling van Zuid-Kennemerland: in Haarlem-Noord, -Centrum, -Oost, Waarderpolder en Schalk wijk. Blijkens een vertrouwelijk rapport treft de Haarlemse hoofd officier van justitie de beaufort geen blaam in de iRT-affaire (Interregionaal Rechercheteam Noord-Holland/Utrecht). 22 De honderdduizendste bezoek(st)er, dit jaar, wordt in het Teylers Museum met enig ceremonieel ontvangen. 23 jaap van luin, psychiater, viert zilveren jubileum in Kennemer Gasthuis. 24 Eerste herdenking van de componist alphons diepenbrock, 75 jaar geleden gestorven, met reeks orgelconcerten in kathedrale basiliek. In Teylers Museum neemt mevrouw pietsie bomans de eerste twee delen van het Verzameld Werk van haar man godfried, 25 jaar geleden gestorven, in ontvangst. Tevens wordt in het mu seum een tentoonstelling, gewijd aan godfried bomans, gehou den. frank huissen legt zijn functie als voorzitter van de onder nemersvereniging City Haarlem neer. 25 Het distributiecentrum voor studieboeken van de Haarlemse boekhandel De Vries in Cruquius wordt door een felle brand ge teisterd. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 237