TEKE BIJLSMA 25 jaar organist van de (gereformeerde) Wilhel- minakerk. 28 De Haarlemse gemeenteraad neemt afscheid van de CDA'er g. roseboom, tevens oud-wethouder, die de politiek om persoon lijke redenen vaarwel heeft gezegd. Hij wordt opgevolgd door h.j. LOERAKKER. 30 Deken l. timmermans neemt afscheid uit zijn functie. Tot in 1997 blijft hij pastoor van de Adelbertkerk. In het kader van het 400-jarig bestaan van de stadsbibliotheek -238- wordt in de Verweyhal een expositie van 'beweegbare boeken' gehouden. 31 aad stroman (8o) overleden, bekend amateurtoneelspeler (J.J. Cremer). September 1 Bij het 60-jarig jubileum van de bridgeclub Haarlem-Noord wordt mevrouw j. boterbloem-van bockhoven wegens haar verdiensten onderscheiden met de zgn. Kei. Een beschonken man schiet de klok op het 'monument van de twintigste eeuw' (Verwulft) kapot. Fietsenmaker a.g. de haas (80) 65 jaar in het vak. 2 onno b. blaisse (76) overleden, Keizer van de Broederschap zijnde de Aloude Rhetorijkamer der Pelicanisten onder de zin spreuk Trou moet Blycken. Bisschop bomers maakt bekend, dat het rooms-katholiek bis dom van Haarlem een nieuwe leefgemeenschap voor priester studenten heeft opgericht in de Casa Carmeli te Vogelenzang. 3 In het stadhuis worden de paralympiërs uit Atlanta gehuldigd. 4 In de refter van het stadhuis wordt het boekje 'Vlamingen in Haarlem' gepresenteerd, geschreven door p. biesboer e.a. Een felle brand teistert het bedrijf van een vioolbouwer en -ver huurder aan de Wagenweg. Oud-directeur nzh, jhr. a. testa, benoemd tot directeur van het Gemeentelijk Vervoerbedrijf te Amsterdam. In aanwezigheid van commissaris der Koningin dr. j. van kemenade gaat de Hogeschool Haarlem het nieuwe academisch jaar in. 5 Uit een rapport van de Voetgangersvereniging in Haarlem blijkt, dat bejaarden steeds meer in de problemen komen in het Haarlemse verkeer. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 238