een miljoen voor de herbouw van de molen De Adriaan. 18 De Haarlemse gemeenteraad kiest met 22 van de 38 stemmen voor de bouw van een schouwburg op het Enschedé-complex De Appelaar, het zgn. plan Busquets, ondanks de grote tegenzin van de Haarlemse burgerij. Vóór stemden de wd, het cda, ée'n pvdA- er en één Centrum Democraat. In de Grote Houtstraat en omgeving ontstaat een rellerige sfeer door toedoen van enkele jongerengroepen. 20 j.c. steenkist (8i) overleden, voormalig regisseur van de Operettevereniging Hulsbergen (voorheen Diogé) en mede-op richter van de Bond van Opera- en Operetteverenigingen. JOHAN brouwer uit Heemstede viert zijn 10-jarig dichters- jubileum in het Minitheater aan de Gierstraat in Haarlem. In het Extran Sportcenter te Haarlem wordt de Davis Cup-ont moeting (tennis) gespeeld tussen Nederland en Nieuw-Zeeland. 21 De Haarlemse Werkgroep van Amnesty International viert zijn 30-jarig bestaan. Splijtzwam in de fractie van Groen Links wegens een flirt met de Centrum Democraten inzake een motie in de gemeenteraad. 22 Het orgel in de Kloppersingelkerk (Koningkerk) gerestaureerd en weer in gebruik genomen. WD-fractieleider in de Tweede Kamer, fr. bolkestein raakt in opspraak wegens vermeende verstrengeling van belangen in ver band met zijn commissariaat bij het farmaceutisch bedrijf Merck, Sharpe Dohme (msd) te Haarlem. 24 Per 1 januari wordt - ten gevolge van de iRT-affaire - mr. l. de beaufort, hoofdofficier van justitie, overgeplaatst in gelijke func tie naar Utrecht. Mr. o. van der veen, officier van justitie, ver trekt naar het openbaar ministerie in Den Haag. 25 th.e.m. VAN DEN boogaard (63) overleden, bekend middenstan der en zakenman in Haarlem. FRANS nypels neemt in een Tour de Frans afscheid als hoofdre dacteur van Haarlems Dagblad/IJmuider Courant. Een dc 3 Dakota stort neer in de Waddenzee. Alle 32 inzittenden, onder wie, behalve de zes bemanningsleden, 23 kantonniers en biugwachters van de Dienst Wegen en Vervoer in de provincie Noord-Holland (Uithoorn en Haarlem) en drie werknemers van het bouwbedrijf Ballast Nedam. Op 2 oktober wordt in de Grote of Sint Bavokerk te Haarlem een herdenkingsdienst gehouden, onder meer bijgewoond door prins bernhard en de minister president. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 240