6 Judovereniging Kenamju bereikt in de Extran-hal de eindronde van het Europees Cuptoernooi (9/11 in Parijs) door winst op Rekord uit Belgrado. 7 g. van pol, nog geheel zelfstandig, viert 100ste verjaardag. 9 J.P.M. schrama volgt als raadslid voor Groen Links ineke schrij ver op, die ontslag heeft genomen in verband met de CD-affaire (zie 18/9). 11 De eerste Mooi Zo Goed Zo-prijs, bedoeld voor het beste parti culier initiatief tot verbetering van de leefbaarheid in de buurt 242 wordt uitgereikt aan ruud de gelder, initiatiefnemer tot het op knappen van de speelplaats bij het Deo-terrein. 12 Tijdens een oecumenische viering in de Grote Kerk preekt de Duitse theologe dorothee sölle. Een recordaantal deelnemers (m/v) maakt de TRos-loop door stad en streek weer tot een succes. 15 Het (vroegere) Droste-bedrijf is verkocht aan de Duitse choco lade-industrie Host GmbH. 19 pi eter VAN heerden (72), beeldhouwer te Haarlem, overleden. 21 Een groot aantal bomen in Haarlem moet wegens ziekte omge hakt worden, o.a. een 200 jaar oude beuk in het Frederikspark. Aan de Elswoutslaan in Overveen worden 74 beuken gerooid. 22 h.j. pol overleden, oud-huismeester van de Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen. 24 De door een dronkeman kapotgeschoten klok boven het Monu ment van de Twintigste Eeuw, gerepareerd en in ere hersteld. Het psychiatrisch centrum Vogelenzang in Bennebroek opent drie nieuwe gebouwen. 25 De 125-jarige Spaarneschool te Spaarndam krijgt door de kunste naars uit Ruigoord een beeld aangeboden van klaas van kieten, de legendarische Spaarnwouder reus. 27 De Vrij Katholieke Kerk aan de Popellaan te Bloemendaal viert haar 75-jarig bestaan. Blijkens een rapport van het Bureau Onderzoek en Statistiek daalt het aantal Haarlemmers zodanig, dat Haarlem binnen af zienbare tijd niet meer tot de tien grootste steden van Nederland behoort. Na de raadsleden l. schrijver en koos pelsser (per 1 januari 1997) stapt ook h. elmas uit de raadsfractie van Groen Links (zie 2/10). In de loop van 1997 wil de nv Figee van Haarlem naar Amster dam verhuizen. Haerlem Jaarboek 1996 28

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 242