Regio tv Noordwest start vanuit Haarlem haar uitzendingen. Het verzorgingshuis De Blinkert sluit zijn feestweek ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan af. j p.m. schrama (Groen Links Haarlem) als lid van de gemeente raad geïnstalleerd. Dr. w. duisenberg, president van de Nederlandsche Bank, staat voor de klas in de Julianaschool te Overveen om de leerlingen te informeren over de Europese munt, die in 1999 wordt ingevoerd. November In de Vishal opent de commissaris der Koningin, dr. j. van KEMENADE de KunStlijn-1996. De Hildebrandschool in Schalkwijk bestaat 25 jaar. WIM hornman (76), schrijver en journalist, te Haarlem overle den. Sociëteit Vereeniging aan de Zijlweg herdenkt 140-jang bestaan. De Haarlemse politie ontmantelt enkele jeugdbendes, die de bin nenstad onveilig maken. De Nederlandse Graalbeweging, die zich in de jaren dertig na drukkelijk in Haarlem manifesteerde, viert in Vogelenzang haar 75-jarig bestaan. Het Verenigd Haarlems Schaakgenootschap (vhs) - sinds 1958 een fusie van het Haarlems Schaak Gezelschap (hsg) en de Schaakclub Haarlem - bestaat 100 jaar. De Haarlemse ziekenverzorgster marjanne kuijper wordt van wege het Tijdschrift voor Verzorgenden (tvg) bekroond met de TVG-scriptieprijs 1996. De bewonerscommissie van het verzorgingshuis Schoterburcht zegt het vertrouwen in de directeur op. Het Lyceum Sancta Maria viert zijn 65-jarig bestaan, o.m. met een boekje betreffende drie generaties Sanctamananen. De Jaarlijkse Willem Arntsz Prijs wordt toegekend aan het Haarlemse Project Sociale Vernieuwing Ouderen. De judoka's van Kenamju behalen in Parijs zilver in de fmale van de Europa Cup voor clubteams. Het oecumenisch diaconaal Stem in de Stad viert zijn verhuizing naar de Nieuwe Groenmarkt met een symposium 'Geloven in de Stad'. Die Haerlemsche Musyckcamer geeft in de Nieuwe Kerk een jubileumconcert bij haar 50-jarig bestaan. Uitgevoerd wordt o.m. 'Rozenprieel' van jurriaan andriessen. 30 3i -243- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 243