11 ans swart (89) overleden, oud-lerares en -amateurtoneelspeel ster bij het vroegere Ludamus. Opgericht is de Stichting Vrienden van het Gemeentearchief tot steun van bijzondere plannen van het archief. Wethouder H. schmakkers (Bloemendaal) plant de eerste beuk van een serie van 108 ter herbeplanting van de Elswoutslaan in Overveen. 12 Burgemeester pop neemt het eerste exemplaar in ontvangst van het Haarlemse stripverhaal 'Halszaak in Haarlem'. Uit een toelichting van Gedeputeerde Staten blijkt, dat de pro vincie Noord-Holland niet akkoord gaat met de vorming van Kennemerstad, een fusie van de zes gewestelijke gemeenten in Zuid-Kennemerland. 13 Staatssecretaris a. van de vondervoort (Binnenlandse Zaken) op werkbezoek in Haarlem en de buurgemeenten. 14 Wethouder r. van der geest en de oud-schaatskampioene YVONNE VAN GENNip geven het startsein voor het betalen met de chipknip. FRANK westerkamp en peter wolose worden onderscheiden met een medaille van de knbsb (Kon. Ned. Baseball en Softball Bond) wegens afdoend optreden bij een vrouw die tijdens het sporten een hartstilstand kreeg. 15 Bij zijn afscheid van de Kamer van Koophandel -15 jaar secreta ris - krijgt JAAP tielenius KRUYTHOFP uit handen van burgemees ter pop de erepenning van de gemeente Haarlem. 16 Tijdens de antiquarenbeurs presenteert bubb kuyper (veilinghuis aan de Jansweg) zijn feestbundel 'Waardevol Oud Papier' ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan van zijn antiquariaat en veilinghuis. In het warenhuis van v&d aan het Verwulft wordt de feestweek begonnen ter viering van het vijfjarig bestaan van de band tussen Haarlem en Mutare in Zimbabwe. Bij de opening van de ten toonstelling ontmoeten de burgemeesters elkaar. 18 In het raadhuis van Heemstede presenteert een werkgroep van vertegenwoordigers van de drie ouderenbonden en het regionaal patientenberaad het rapport 'Regionale zorgvisie Ouderen voor Zuid-Kennemerland'. 21 dolf de vries (52) overleden, boekhandelaar aan de Ged Oude Gracht. De Rode Loper - een buspendel van de rand van de stad naar het centrum - in gebruik genomen door wethouder r. van der GEEST. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 244